iPhone verileri Android' e taşıma

Apple iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 / Plus cep telefondaki bulunan tüm verileri Android telefona aktarmak için uygulama kullanabilirsiniz.

iPhone verileri Android' e taşıma
müşteri hizmetleri

Bazı iPhone kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı Android işletim sistemine sahip telefonlara geçebilmektedir. iPhone telefondan Android telefona geçişlerde ise en büyük sıkıntı iPhone telefondaki verileri Android telefona aktarmada yaşanmaktadır. Bu konuda Android daha esnek davransa da iOS işletim sistemi bu konuda biraz sıkıntı çıkarabilmektedir. Yaşanılan bu durum Android işletim sistemine geçmek isteyenleri zorlamaktaydı. Bu nedenle de Google, Google Drive ile bu soruna çözüm üretti. Artık tek işlem ile yedekleme ve aktarma yapmak mümkün.

Yapmanız gereken aslında çok basit bir işlemdir. Öncelikle bir Gmail hesabı açmanız gerekmekte. iPhone cihazınıza Google Drive uygulamasını kurmanız gerekmekte. Drive uygulamasını yükledikten sonra ayarlar bölümünde karşınıza Backup özelliği çıkacaktır. Bu özellik bütün verilerinizi Google Drive bulut sistemine yüklenmesine olanak sağlamaktadır. Elde edilen Backup, yeni aldığınız Android telefonunuzda aynı Gmail hesabınızı açtığınızda kullanılabilir olacaktır.

iPhone telefondan Android telefona veri taşıma

iPhone verileri Android de taşıma

Bu yöntemin en büyük dezavantajı ise yükleme sırasında internet bağlantısının yavaş olması ile uzun sürmesidir. Aynı zamanda Google Drive ücretsiz olarak bulut sisteminde sadece 15GB alan sunmaktadır. Eğer cihazınızda bu alandan daha fazla veri varsa bu yöntem sizin işinizi tam olarak karşılamayacaktır.

iPhone cihazınızda daha yüksek boyutlarda veriler varsa bu durumda rehber, müzik, fotoğraf, video gibi verilerinizi iCloud ile yedekleyerek bilgisayarınıza yüklemeniz ve daha sonra Gmail, Google Play gibi özellikleri kullanarak alınan yedekleri yeni bilgisayara yüklemenizdir.

iPhone telefondan Android telefona veri aktarmak için ücretsiz uygulama kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili Goolge Play Store' den uygulamalara bakabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 20:46
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri