Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Android için Opera ücretsiz VPN uygulaması hizmete alındı. Windows bilgisayarda kullanılan hizmet şimdi de cep telefonda bedava kullanıma başlandı.

Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

Opera uzun dönemdir bilgisayarlarda VPN hizmeti veriyordu. Ancak bu hizmet cep telefonlarında sağlanmadığından dolayı kullanıcılardan bu konunun düzeltilmesi ile ilgili büyük istek geliyordu. Opera kullanıcıların isteklerine sonunda cevap veren firma, bilgisayarlar üzerinde VPN hizmetinden memnun olan müşterilerine ve daha önce Opera’yı hiç denememiş olan yeni müşterileri kitlelerine cep telefonları üzerinden VPN hizmeti vermeye başladı.

Yeni bir güncelleme yayınlayan firma, uygulamayı güncelleyen Android kullanıcısı herkese VPN desteğini ücretsiz olarak veriyor.

Beta çalışmalar başlatılmıştı ve tam sürümü devreye aldı. Opera, VPN hizmetini mevcut tarayıcısına ekledi. Yani Google Play' a girdiğinizde "Opera tarayıcı" olan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Özellikle VPN olarak belirtilmemekte. Tarayıcının özelliklerinde ekli olarak bulunuyor. Ayarlara girerek etkinleştirebiliyorsunuz.

VPN uygulaması bazı ülkelerde kullanıma açıldı. Türkiye için Opera tarayıcısındaki VPN seçeneğiyle kullanabilirsiniz.

Opera VPN uygulamayı kullanma

Ücretsiz olarak tüm müşterilerin kullanımına sunulan bu hizmeti sayesinde cep telefonunuzda kullandığınız interneti daha güvenlikli olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca android opera ücretsiz vpn sayesinde ülkelerde ya da bölgelerde erişim yapılamayan sitelere de girebileceksiniz.

Güvenli kullanıma başlayabilmek için ya Opera uygulamanızı güncellemeniz ya da telefonunuzda yüklü değilse uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Ancak uygulama hakkında dikkat edilmesi gereken bir konu bulunuyor. Ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulamayı kullanabilmek için firmaya verilerinizi toplama izni vermeniz gerekiyor. Yani firma girdiğiniz tüm siteler ile ilgili veri toplama yetkisine sahip olacak.

Opera VPN nasıl kullanılır?

  • Opera tarayıcı şeklinde aratın
  • Yükleme tamamlandı ise tarayıcıyı çalıştırın
  • Aşağıda sağda opera simgesine dokun
  • Yanda açılan yerdeki ayarlar' a dokunun
  • VPN yan kısımdaki butonu açın

Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Android VPN uygulaması

Android ücretsiz VPN kullanma

ücretsiz vpn nasıl kullanılır

Uygulama her ülkede geçerli mi?

Opera daha önce bilgisayarlar ve IOS için kullanıma sunduğu VPN sistemini her ne kadar Android kullanıcılarına da getirmiş olsa da uygulama şu anda her ülkede kullanılamıyor. Ancak ülke seçimi yaparak uygulamayı başka ülkeden kullanılıyor gibi göstererek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Son derece popüler olan internet tarayıcılarından birisi olan opera vpn nasıl kullanılır? Opera’nın bu servisinden faydalanabilmek için öncelikli olarak Opera Geliştiriciler sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Sürümü indirip kurduktan sonra şirketin bu uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak Opera Web tarayıcıyı yüklemeniz gerekmektedir.

Yapılmış olan son güncellemelerle birlikte, adres çubuğunun sol tarafında VPN butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak anında uygulamayı faal hale getirebilir ve internet ortamında rahatlıkla gezinebilirsiniz. Firmanın bu hizmetini herhangi bir ek uygulama indirmeden kullanabiliyor olmanız oldukça kullanışlı bir durumdur.

Opera VPN PC

Tarayıcıyı yükleyip kurulumu bitirdikten sonra Ayarlar alanına giderek VPN özelliğini faal bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Bunun akabinde herhangi bir internet adresine gidip, gezinme çubuğunun hemen sol bölümünde bulunan VPN sekmesinden ülke seçimini yapabilir ve bu servisi kullanabilmek adına aktifleştirebilirsiniz.

Opera VPN çalışmıyor

Uygulamanın düzgün çalışmaması halinde yapmanız gerekenler şunlardır:

  • İlk önce internet bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • İnternet süratiniz stabil durumda ve güçlü değilse uygulamaya bağlanma durumunuz çok fazla vakit alabilir.
  • Bundan ötürü çalışmama durumunda internet süratinizi kontrol ederek bağlantı seviyesinin nasıl olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Kimi hususlarda VPN aktif görünse dahi internet üzerinde gezinmek tam bir işkenceye dönüşebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, önce hangi bölge üzerinden hizmet almadığınızı kontrol edin.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 05:42
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri