Android ve Windows Phone İşletim Sistemlerini Bir Arada Sunan İlk Telefon Bu Yıl Tanıtılacak!

Samsung cephesinde Windows 8 ve Android işletim sistemini bir arada sunan hibrit cihaz Ativ Q modelini hatırlarsınız. Geçtiğimiz yıl haziran döneminde Samsung Premiere 2013 etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleşen tablet bilgisayar çözümünde çift işletim sistemine yer verilerek cihazın bir dizüstü bilgisayar ve tablet olarak kullanılması sağlanmıştı. Samsung aynı zamanda cihazda sistemler arası geçişi tek bir tuşla gerçekleştirerek basit bir kullanım deneyimi sunmuştu.

Andronova

Windows Phone ve Android işletim sisteminin bir telefonda yer alması ise uzun süreden beri tartışılıyor ve dönem dönem Samsung, HTC ve Huawei’in dual-boot’lu söz konusu telefon için isimleri anılmıştı. Ancak konuya ilişkin herhangi bir açıklamaya ismi geçen şirketler cephesinde rastlanmadı.

Hindistan menşeli timesofindia sitesinde yayınlanan bir raporda çift işletim sistemini bünyesinde barındıracak ilk telefonun 2014 yılı içerisinde ülkenin önde gelen mobil cihaz üretici Karbonn tarafından tanıtılacağı açıklandı. Hindistan’da uygun fiyatlı Android telefon ve tablet modelleriyle ülkenin en iddialı üreticileri arasında yer alan Karbonn firması yayımlanan rapora göre Microsoft ile  Windows Phone konusunda lisans anlaşmasını sağlamış durumda. İsmi henüz bilinmeyen ve çift SIM kart desteği sunacak telefonun haziran döneminde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Mobil dünyasında bir ilki temsil edecek akıllı telefonda işletim sistemleri arası geçişin nasıl yapılacağı ve cihazın kararlı bir yapı sergileyip sergilemeyeceği akıllara gelen ilk sorular. Telefona ilişkin henüz herhangi bir görsel ya da teknik özellik detayı paylaşılmazken, ilerleyen dönemlerde şirket tarafından yapılacak açıklamalarda telefona ilişkin daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın