Android ve Windows’lu Tablet Deneyimini Ramos i10 ile Yaşayın!

blank

Farklı işletim sistemlerini aynı cihazlarda kullanabilmek her zaman heyecan veren bir olgu olmuştur. Bu tarz bir işlemi Mac bilgisayarlarda yaşayabilirsiniz. Mac bilgisayarlara bir emülgatör yarımıyla Windows kurarak açılışta Windows’u yada Mac işletim sistemini seçebiliyoruz. Bazı tabletlerde de buna benzer özgürlükleri görmüş olsakta her nedense büyük üreticiler bu tarz yenilikleri bizlere sunmaktan çekiniyorlar. 2 işletim sistemine sahip olan bir tableti uzun süre kullanabilme ihtimalinden dolayı üreticiler bu duruma bir türlü sıcak bakmıyor -ki Apple ürünü Mac’ler de bile bu olay yasal olarak desteklenmiyor.

teknik destek

Çin’li tablet üreticileri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük satış rakamlarına ulaşıyorlar. Samsung ve Sony gibi büyük üreticilerin pahalı, hatta çok pahalı tabletleri olsa da insanların Android tabletlerle tanışmaları daha çok 100 dolarlık tabletler seviyesinde oluyor. Bu tabletlerde açılış anında stabil görünse de programlar yüklenip Ram’ler ısındıkça performans kayıpları yaşayarak kötü bir kullanıcı deneyimi sunuyorlar. Buda ebeveynlerde Android tabletler kötüdür imajı yaratıyor ki bu ne kadar doğru bir yaklaşımdır yorumu sizlere bırakıyorum.

Çin’de faaliyet gösteren ama global anlamda da satışı olan Ramos, i10 Pro adında bir tablet ile karşımıza çıkıyor. Tabletin en önemli özelliği hem Windows hemde Android işletim sistemini çalıştırabilmesi. Bunun yanında İntel’in öve öve bitiremediği Bay-Trail işlemcisinin 4 çekirdekli yapısıyla karşımıza çıkıyor oluşu. Masa üstünde rakipsiz olan İntel her geçen gün mobil pazara daha fazla önem veriyor. İntel Başkanının “mobil işlemcilerden para kazanmak bir hayal” açıklamasının üzerinden yıllar geçti ve sektör bambaşka bir boyuta geldi. Artık fabrikası olmayan yarı silikon devleri mobil dünyaya yön veriyorken değişmeyen tek şey değişimse; İntel, Bay-Trail işlemcileri ile oldukça değişmiş gibi görünüyor.

i10 Pro 1900×1200 piksellik IPS ekranı ile önceki modellere oldukça fark atacak. 2 GB sistem belleği, 5 megapiksel kamerası ile orta seviyede bir performans vermesi beklenen tabletin en çok merak edilen kısmı ise rekorlar beklenen işlemcisi olacak. HTC’nin One modellerinde kullandığı Boom Sound özelliği gibi hoparlörlerin önde yer aldığı tabletin 2014 yılı ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Tabletin fiyatı konusunda ise şu anda resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: tabtech

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!