Android Versiyonlarının Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı

Google, Mart ayının başlarında yayınladığı raporun ardından, şimdi listede Android 5.1‘in de yer aldığı güncel Android versiyonları kullanım oranlarını yayınladı.

Andronova

Önceki raporda Nexus cihazları ve popüler modellerin güncellemeyi almasıyla kullanım oranı %3.3’e yükselen Android 5.0 Lollipop sürümü son güncellemeyle birlikte %4 kullanıma ulaşmış durumda. Bunun yanı sıra Andorid 5.1‘in de %0.4’lük kullanım oranıyla listeye giriş yaptığı görülmekte.

android-kullanim-oranlari-nisan2015

Önceki raporlardaki Android 4.1.x, Android 4.2.x, Android 4.3 Jelly Bean sürümünün toplam %42.6’lık kullanım oranıyla birinciliği artık değişmiş durumda. Güncel raporda toplam %40.7’lik oranla %41.4’lük kullanıma sahip Android 4.4 KitKat sürümü birinci sırada.

Geliştiricilerin uygulamalarını geliştirirken, öncelikle KitKat, sonra da Jelly Bean’e önem vermeleri ve Lollipop‘u da artık göz ardı etmemeleri uygulamalarının daha çok kişinin Android cihazlarında kullanılabilmesi için önemli.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın