Android Wear ile Çalışan İlk Saatler LG G Watch,Moto 360 ve Samsung Gear Live Tanıtıldı

Android Wear ile Çalışan İlk Saatler LG G Watch,Moto 360 ve Samsung Gear Live Tanıtıldı
Andronova

Android Wear ile Çalışan İlk Saatler LG G Watch,Moto 360 ve Samsung Gear Live Tanıtıldı

Google geçtiğimiz aylarda Android Wear işletim sistemini duyurarak giyilebilir teknolojik cihazlar için yeni bir platform oluşturmayı uygun gördü. Android Wear’in tanıtılmasıyla birlikte LG ve Motorola cephesinden işletim sistemiyle çalışan ilk ürünler olan Moto 360 ve LG G Watch’a ilişkin açıklamalar geldi. Her iki üretici de uzun bir süre resmi siteler aracılığıyla akıllı saatlere ilişkin görsel ve videolar paylaşmayı sürdürdü. Etkinlikte asıl sürpriz ise Samsung cephesinden geldi. Güney Koreli üretici Tizen işletim sistemli akıllı saatlerin ardından Gear Live akıllı saat ile tekrar Android’li bir saat tanıtımı gerçekleştirdi.

İlk olarak Motorola Moto 360’dan başlayacak olursak; yuvarlak hatlarıyla bugüne kadar karşımıza çıkan akıllı saatlerden tasarımı itibariyle ayrılan Moto 360 yaz sonrası ilk olarak Google Play üzerinden satışa sunulacak. Akıllı saatin teknik özelliklerine açıklık getirilmesi ancak pil konusunda rakiplerinden daha iyi olacağı noktasında bilgiler geldi. Moto 360 akıllı saatte OLED tabanlı bir ekran kullanılıyor. LCD panellere oranla daha iyi bir pil süresi sunan OLED ekranlarda arka planda siyah bir tema seçildiğinde ise bu verimlilik daha da yukarılara taşınabiliyor. İşte Motorola’nın da Moto 360’ta siyaj arka plan tercih ettiğini görüyoruz. Android Wear işletim sistemiyle çalışan akıllı saatte Google Now hizmeti yer alacak ve sesli komutlarla birçok işlem gerçekleştirilebilecek. LG G Watch ve Gear Live modellerinde olduğu gibi Android 4.0 ile cihazlarla eşleşen Moto 360, Android 4.3 Jelly Bean ve üzerin sürümler tarafından desteklenecek.

DSC_0436-2040_verge_super_wide
Android Wear ile Çalışan İlk Saatler LG G Watch,Moto 360 ve Samsung Gear Live Tanıtıldı

LG G Watch’ın bu güne kadar sayısız video ve görüntüsü ortaya çıktı. 1.65-inç büyüklüğünde 280 x 280p çözünürlüklü IPS LCD ekranın yer aldığı akıllı saatte ayrıca 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, 400mAh kapasiteli pil ve Bluetooth 4.0 yer alıyor. 9.95mm kalınlığında ve 61 gram ağırlığında olan ve aynı zamanda suya-toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyen LG G Watch 299 dolar fiyatıyla Google Play’de satışa sunuldu.

Etkinlik kapsamında duyurulan bir diğer akıllı saat Samsung Gear Live oldu. Gear 2 tasarımından ilham alan Gear Live modelinde 1.63-inç büyüklüğnde 320 x 320p çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alıyor. Akıllı saatte ayrıca 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, Bluetooth 4.0 bağlantısı ve 300mAh kapasiteli pil yer alıyor. Gear 2 ve Galaxy S5’te olduğu gibi kal atış sensörüne de sahip olan Gear Live, 8.9mm kalınlık, 59 gram ağırlık ve suya-toza karşı dayanıklılık sunuyor. Google Play’de 200 dolardan satışa sunulan akıllı saat önümüzdeki günlerde mağazalardaki yerini alacak.

1
Android Wear Watch,Moto 360
2
Android Wear ile Çalışan İlk Saatler
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir