Android Wi-Fi Bağlantısında Uygulama indirme Sorunu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android Wi-Fi bağlantısında uygulama indirme sorunu yaşıyorum çözümü nedir? Android cep telefonda ve tablette kablosuz internet bağlantı yapamıyorum bağlanmıyor. Galaxy S3 S4 S5 S6 S6, HTC, LG G2 G3 G4 G5, Sony Xperia Z1 Z2 Z3 Z4 Z5. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Günlük hayatımızda ya da iş yerlerimizde android işletim sistemli akıllı telefonlardan faydalanıyoruz. Telefonlarınıza genellikle GSM operatörlerinden paket şeklinde aldığınız İnternet erişimi hakkınız bulunuyor ya da Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsunuz. Dışarıda, evinizde, yolculukta kullandığınız Wi-Fi bağlantıları bazen İnternet ulaşımına engel olabiliyor. Bazı durumlarda ise android cihazınız Wi-Fi bağlantısını hiç göremeyebiliyor. Böyle bir sorun yaşamak canınızı sıkabilir ve çözüm arayışı içine girebilirsiniz.

Android cep telefonu ve tabletlerde kablosuz Wifi bağlantı sorunlarında ilk yapılacak işlemlere kısaca yer vereceğim. Eğer sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları incelemeniz önerilir. Cihaz farklı bir ADSL veya Hotspot (telefondan paylaşım) ile denediniz mi? Mobil veri bağlantısı ile bağlantı denediniz mi? Alternatif farklı bir ADSL bağlantısında eğer sorun yoksa sorunlu modemin şifreleme tipini WPA PSK ve kanal ayarını 11 yapıp modemi kapatıp açıp yeniden denemeniz önerilir. Eğer farklı kablosuz ağlarda da sorun yaşıyorsanız, cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Uygulama indirme hatası alıyorsanız, DNS adresi tanımlaması yapıp modemi kapatıp açıp deneyebilirsiniz.

Android Wi-Fi bağlantısında uygulama indirme sorunu

Android wi-fi bağlantısında uygulama indirme sorunu 2016

Wi-Fi (Kablosuz Ağ Bağlantısı) Nedir?

Wi-Fi bağlantısı bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlarınız ile kablosuz bir sinyal üzerinden iletişim sağlamanızı sağlayan kablosuz ağ teknolojisine verilen addır. “Wireless Fidelity” sözcüklerinin kısaltılmasıyla oluşturulmuştur. Piyasada bulunan neredeyse tüm cihazlarda Wi-Fi bağlantı özelliği vardır. Ancak bağlandığınız kablosuz ağ üzerinden müzik dinleyememe, film izleyememe, indirme yapamama gibi problemlerle karşılaşabiliyorsunuz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Böyle bir sorun yaşadığınızda ya kablosuz ağ bağlantısında ya da cihazınızda problem vardır. Bunu aşağıda anlatmış olduğum şekilde çözebilirsiniz.
Kablosuz Ağ Sağlayıcısı (Modem) Sıkıntılı Olabilir. İlk önce Wi-Fi ağı sağlayıcısı olan modemi kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda kendini yeniden başlatabiliyor ve internetle işiniz sıraya denk gelmiş olabilir. Üzerinde bulunan ışıklarda Wi-Fi simgesinin yanıp yanmadığını kontrol etmelisiniz.

Android Wi-Fi bağlantısında uygulama indirme sorunu

Sorun Cihazınızdan Kaynaklanıyorsa

Modeminizi kontrol ettiniz ancak problem modemden kaynaklanmıyorsa sorun cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. Android sistemli cihazlarınızda yaşadığınız en büyük sorunlardan biri Wi-Fi adresine ait şifreyi girdikten sonra “ip adresi alınıyor” yazısının takılıp kalması. Böyle bir sorun yaşıyorsanız eğer yapmanız gereken modemi yeniden başlatmak. O çözüm olmadıysa cihazınızda bulunan ayarlar kısmından gerekli ayarlamaları yapmalısınız.

Probleminizin çözümü için İnternet sayfalarında bulabileceğiniz WiFiFixer adlı bir uygulama işinize yarayabilir. Bu program cihazınızda bağlantı için gerekli değişikleri yaparak bağlantı kurabilmenizi sağlıyor.

Yaşayabileceğiniz diğer bir problem ise telefonunuz uyku moduna girdiğinde bağlantının kesilmesidir. Ayarlar bölümünden Kablosuz ve Ağlar sekmesini bularak oradan Kablosuz seçeneğine dokunun. Sağ alt köşe de gelişmiş seçeneklerinden “uykudayken kablosuzu açık tut” sekmesini aktif hale getirerek sorunuzu çözebilirsiniz.

Android işletim sistemli telefonlarınıza Google Play mağazasından ya da herhangi bir İnternet sayfasından indirmelerin-izi yapabilir ve uygulamalarınızla rahatça uğraşabilirsiniz.

Android internet ayarları Avea Vodafone Turkcell ve Android telefonda şebeke sorunu haberlerimize göz attınız mı?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir