Android Yetersiz Bellek Depolama Alanı Yok Hatası

Android cep telefonda ve tablette Android yetersiz bellek depolama alanı yok hatası ne demek çözümü nedir? Telefonda sık sık yetersiz bellek hatası alıyorum. Yetersiz depolama alanı sorunu için ne yapmalıyım? Android cep telefonu ve tabletlerde yetersi

Android Yetersiz Bellek Depolama Alanı Yok Hatası
banner192
Android cep telefonda ve tablette Android yetersiz bellek depolama alanı yok hatası ne demek çözümü nedir? Telefonda sık sık yetersiz bellek hatası alıyorum. Yetersiz depolama alanı sorunu için ne yapmalıyım? Android cep telefonu ve tabletlerde yetersiz bellek veya yetersiz depolama alanı hatası alıyorsanız, telefonunuzda yeterli yer yoksa uygulamaları yönet seçeneğinde yer alan boyutları fazla olan uygulamaları SD karta taşıyınız. Taşıma işlemi sadece sonradan yüklenmiş uygulamalar için geçerlidir. Artı işletim sistemi aktifken uygulamaların bazılarını hafıza kartına taşınamayabilir. Android telefonda yetersiz bellek / depolama alanı uyarısını şu durumlarda alabilirsiniz: Google Play Store' den uygulama veya oyun indirirken / yüklerken, uygulamaları veya işletim sistemi güncellemeleri yapılırken, dosya alırken veya aktarırken, arama yaparken ve hatta desen kilidini açarken bu hatayı alabilirsiniz.

Android yetersiz bellek depolama alanı yok hatası nedeniyle uygulama taşıma

Android cihazdan Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet / Tümü veya Hepsi seçeneğinde boyutu fazla olan uygulamaların üstüne dokunun. Ekrana gelen seçeneklerden “SD Karta Taşı” ile uygulamaları harici belleğe aktarabilirsiniz. Tüm uygulamalar / Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet / Tümü SD karta taşı işlem tamamlanacaktır.

Android yetersiz bellek depolama alanı yok hatası

android yetersiz bellek depolama alanı yok hatası Bazı Android cep telefonu ve tabletlerde özellikle Çin / Kore malı dediğimiz cihazlarda Android yetersiz bellek depolama alanı hatası görülmektedir. Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa cihazı fabrika ayarlarına veya hard reset adımlarını yaparak sorunu geçici olarak çözebilirsiniz. Bundan sonra sürekli uygulama yüklemezseniz uzun zaman sorun çıkarmayabilir. Eğer cihaza imei atılmışsa silinecek. Mevcut imei not alıp cihazı sıfırladıktan sonra imei tekrar değiştirebilirsiniz. Alternatif olarak bellek ve kalıntıları temizleme uygulaması denenebilir. Örnek olarak 360 security uygulamasını deneyebilirsiniz. Kesin çözümü yeni sorunsuz bir ROM yüklenmesi. Android telefonda rehberi yedekleme ve geri yükleme ve Android telefonda şebeke sorunu yazılarımıza baktınız mı?
YORUM EKLE
YORUMLAR
faruk tetik
faruk tetik - 11 ay Önce

Gogleden apk indiriyorum diyoki yetersiz bellek.

erbil
erbil - 11 ay Önce

Telefonum yetersiz bellek yazisi qeliyor

minaye
minaye - 13 ay Önce

iwe yarasa ela olar yoxsa deli olacam