Android YouTube Uygulaması Artık 1440p Çözünürlüğü Destekliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google son zamanlarda YouTube’da video izleme kalitesine yönelik güncellemelerini artırdı. İlk olarak 144p ve 720p çözünürlük arasında video izleme kalitesi uygulamaya dahil edildi. Sonrasında ise cihazların ekran çözünürlüğüne bağlı olarak YouTube’da video izleme kalitesinin kimi kullanıcılarda Full HD çözünürlüğünde olduğu görüldü.

Google kısa süre önce YouTube için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yeni güncellemeyle birlikte YouTube’da video izleme kalitesi 1440p kadar yükseltildi. LG G3 sahipleri bundan sonra 5.5-inçlik Quad HD ekranda 1440p kalitesinde videolar izleyebilecek.

Yılın ikinci yarısıyla birlikte Quad HD ekranlı akıllı telefonların sayısı bir hayli artacak. Bu sebeple Google’ın çözünürlüklü kalitesini artırması beklenen bir gelişmeydi.

Google’ın YouTube için yayınladığı güncellemede sesli aramaya yönelik düzeltme, diğer hata düzeltmeleri ve geliştirmeler de yer alıyor. YouTube uygulamasına Google Play üzerinden erişebilirsiniz.

lgg3

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir