5 inç Ekranlı LG Optimus Vu Resmen Duyuruldu!

LG, bir süre önce internete sızan 5 inçlik Optimus Vu akıllı telefonunu yayınladığı basın açıklamasıyla Güney Kore’de resmen duyurdu!Samsung Galaxy Note‘un rakibi olması beklenen Sketch adıyla da anılan Vu, söylentilerde yer alan teknik özelliklerle gelerek bizleri şaşırtmadı.

Andronova

4:3 en-boy oranına sahip bir tasarımın kullanıldığı geniş cihazda, S Pen benzeri özelleştirilmiş bir stylus kalemi bulunacak. LG’nin açıklamasına göre özelliklerin tam listesi şöyle;

– 139.6 x 90.4 x 8.5mm ve 168 gram

– 5.0 inç 1020 x 768 piksel çözünürlüklü ve 650 nit parlaklıklı IPS LCD

– 8MP LED Flaşlı arka, 1.3MP ön kamera

– 32GB Dahili Hafıza

– 1.5GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm çipset

– Android 2.3 Gingerbread İşletim Sistemi

– 2080 mAh Standart Lityum İyon pil

– HDMI, DLNA, T-DMB ve Wi-Fi Direct

Galaxy Note’un 285 PPI piksel yoğunluğuna karşılık 256 PPI ile gelen LG Optimus Vu, en güçlü rakibinden 1.2 mm daha ince ve 7.4 mm daha geniş. 4:3 en-boy oranı sebebiyle elle tutulmasının çok daha zorlaştığını belirtmeliyiz.

Qualcomm’un 1.5GHz hızında çift çekirdekli, Adreno 220 GPU’lu Snapdragon MSM8660 çipsetinden güç alan 5 inçlik akıllı telefon, 2080 mAh’lik daha küçük bir pil ihtiva edecek. Gerek pil miktarının daha az olması gerekse de ekranın IPS LCD olarak tercih edilmesi Optimus Vu’nun pil ömrü konusunda segmentindeki halefleriyle mücadelesini zorlaştıracak.

LG Optimus Vu, Güney Kore’de SK Telecom ve LG+ operatörleriyle Mart başında satışa sunulacak. Avrupa ve Asya’nın diğer ülkelerinde satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Prada ile ortak geliştirilen bu yılki ikinci cihazında da bizleri hayal kırıklığına uğratan LG’nin Mobil Dünya Kongresi 2012‘de çok daha iyi ürünlerini tanıtmasını ümit ediyoruz.

Kaynak: LG

Andronova