5MB Boyutundaki Güncelleme ile Galaxy S3’e “Yerel Arama” Özelliği Geri Getirildi!

Samsung satış rekorları kıran amiral gemisi Galaxy S3 için geçenlerde bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme ile telefonda yerel arama özelliği sadece web ile sınırlı kalmıştı. Samsung bu güncellemeyi aslında tedbir amaçlı yaptı. Bildiğiniz gibi Apple bu patentinin ihlal edildiği gerekçesi ile Galaxy Nexus satışlarını Amerika’da durdurmuştu. Yerel arama özelliği telefondan kaldırılarak satışlar tekrar başlamıştı.

Andronova

Apple’ın bu noktada aynı hamleyi Galaxy S3 içinde yapması bekleniyordu fakat Samsung tedbirli davranarak güncelleme ile yerel arama özelliğini telefondan kaldırdı. Buraya kadar her şey normal görünüyordu. Herkes özelliğin tedbir amaçlı kaldırıldığı sanıyordu oysa bu konuda Samsung açıklama yaptı ve “Yerel Arama” özelliğinin yanlışlıkla kaldırıldığını söyledi.

Çok geçmeden sadece birkaç gün sonra Samsung, Galaxy S3 için yeni bir güncelleme daha yayınladı. İngiltere’de kullanıcılara ulaşan güncelleme ile beraber telefona yerel arama fonksiyonunun geri getirildiği görülüyor. Bunun yanında güncelleme ile bazı belirsizliklerin kararlı hale getirildiği konuşulmakta. 5MB olan güncellemeyi OTA  veya Kies ile yapabilirsiniz. Güncellemeyi odin ile yüklemek isteyen kullanıcılar aşağıdaki linkten romu indirip detaylı kurulum için forum kısmına bakabilirsiniz.

Andronova