Google, “Android Kişiler Uygulamasında Aralık Ayının Unutulması” Sorununu Kısa Süre İçerisinde Çözecek

13 Kasım’da tanıtılan Nexus 4 ve Nexus 10’da karşımıza çıkan Android 4.2 önemli yenilikleri sunmuş olsa da son dönemlerde kullanıcıların şikayet ettiği bazı durumlar temmuz başında resmiyet kazanan Andorid’in en güvenilir, Project Butter kapsamında en hızlı ve stabil bir arabirimine sahip olan 4.1.1 Jelly Bean’ne gölge düşürdü diyebiliriz.

İlerleyen dönemde Galaxy Nexus ve Nexus 7 kullanıcıları için de güncelleme yayınlanırken XDA sitesinde kullanıcı yorumları referans alınarak sistemde bazı hataların da baş gösterdiğini yazımızda belirtmiştik. Bildirim çubuğunda parlaklık ayarı, kişiler uygulamasında aralık ayının unutulması, Bluetooth bağlantı sorunları, şarj dolum süresinin uzaması ve batarya performansının tersi istikamette düşüş göstermesi ve cihazların değişken aralıklarla reset atması kullanıcıların en fazla dile getirdiği sorunların başında geliyor.

Kişi uygulamasında aralık ayının unutulması her ne kadar takvimi etkilemese de Google yaptığı açıklamayla sorunun küçük çaplı bir güncelleme ile kısa süre içerisi halledileceğini belirtti. Google kullanıcılara “Android 4.2’de bir hata keşfettik, şundan emin olabilirsiniz ki aile ve arkadaşlarınızın aralık ayında gerçekleşen doğum günleri ve yıl dönümlerini unutmuş olmayacaksınız.” açıklamasıyla hatanın çözüme kavuşturulacağını bildirdi. Bu açıklamanın yanı sıra Google muhtemelen kullanıcıların bazı platformlarda dile getirdiği hataları da dikkate alarak sistemdeki sorunları çözecektir.

Son olarak bir hatırlatma yaparsak bahsi geçen hatalar her kullanıcıda oluşan durumlar değil. Fakat fazlasıyla dile getirilmiş. Yapılan açıklamada her ne kadar diğer sorunlardan bahsedilmese de Google’ın kapsamlı bir değerlendirme yapması gerektiğini düşünüyoruz.