Android Mağaza (Google Play Store) Yıl Sonuna Kadar Türkiye’de Resmen Kullanıma Sunulacak!

Android Mağaza (Google Play Store)  Yıl Sonuna Kadar Türkiye’de Resmen Kullanıma Sunulacak!

Google Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yöneticisi Richard Turner, Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Android Market‘in (Google Play Store) yıl sonuna kadar Türkiye’de kullanıma sunulacağını resmen açıkladı!

Android Market, Ekim 2008’den beri kullanıcılara hizmet veriyor ve 130’u aşkın ülkeden ücretli içerikler satın alınabiliyor. Fakat Google‘ın bu yıllarda Türkiye ile yaşadığı vergi sorunları sebebiyle Market, şimdiye kadar resmi faaliyet gösterememişti.

Ülkemize ziyaretleri sonrasında Türk Telekom, Arçelik, Vestel ve General Mobile’dan yönetici ve mühendislerle tanışma fırsatı yakalayan Richard Turner, F@tih projesi konusundaki beğenilerini dile getirdi.

Android Market uygulaması Tükiye’de kullanıma sunulacak. Yıl sonuna kadar Android Market’in Türkiye’de aktif hale geleceğini düşünüyorum

Henüz birkaç gün önce Başbakanımızla görüşen Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt’in ardından gelen açıklama, Türkiye devleti ile arama motoru devi arasındaki sorunların çözüldüğünü gösteriyor.

Fatih benzersiz bir proje. 17 milyon öğrenciye 4 yıl içinde tablet üzerinden eğitim verilecek olması heyecan verici. Benzer bir proje ile hiç karşılaşmadım. 8 milyar TL’lik projenin genç nüfusa sahip Türkiye’nin eğitim sistemini dönüşümünde önemli katkısı olacağını düşünüyorum” diyen Turner, bakanlık tarafından da talep edilen F tuş takımı hakkında şu sözleri sarfetti;

Türkçe F tuştakımını sadece F@tih projesindeki tabletler için değil, tüm Android platformundaki cihazlar için geçerli olacak. Türkçe seçenekler arasında F tuştakımı da olacak. Sadece öğrenciler değil, tüm Türk tüketiciler bu kolaylıktan faydalanacak.

Son aylarda sizlerle paylaştığımız öngörülerimizde, Android Market’in 2012 yılı içerisinde resmen kullanılabiliceğine ve ücretli ugulamaların satın alınabileceğine değinmiştik. Gelen resmi açıklamalar bizleri oldukça sevindirdi. En yakın zamanda Market’in resmen açıldığını müjdelemeyi umuyoruz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin!