Android O sürümü yayınlandı. Android O indir yükle!

Google' nin yeni işletim sistemi Android O resmen yayınlandı. Şuan bazı modellere beta sürümü indirmeye açıldı. Android O Oreo indir yükle dene. Samsung, HTC, Sony, LG ne zaman gelecek?

Google’ nin yeni Android sürümü Android O resmen beta sürümü ile yayınlandı! Daha Android 7.0 sürümü oturmamışken Android O (Oreo) sürümünün yayınlanması büyük ilgi gördü.

Düşünün henüz Android 7.0 sürümleri hala tam olarak bazı marka modellere ulaşmamışken yeni sürümün indirmeye açılması büyük olay oldu.

Android O sürümü şuan için bazı Nexus ve Pixel modelleri için yayınlandı. Geliştirici Önizleme Sürümünü kullanıcılar için yayınladı.

Android O (Oreo) sürümü destekleyen cep telefonları

Android O sürümü yayınlandı. Android O indir yükle!

Google şuan için Nexus Player, Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel, Pixel C ve Pixel XL modelleri için yayınladı. Yayınlanan sürüm geliştirici önizleme sürümüdür.

Android O indir

Yeni Android işletim sistemi sürümü Android O indirme adresi: developer.android.com/preview/download.html

Android O indir yükle!

Android O Özellikleri

Android O indir samsung galaxy

Android O indir lg sony

1. Arka plan sınırlama özelliği: Arka planda çalışan uygulamaları ve servislerini kısıtlayarak yönetebileceksiniz. Hem performans hemde pil kullanımında daha iyi verim alınacak. 

2. Bildirim grup özelliği: Bildirim çubuğunda yer alan benzer içerikleri tek bir grup halinde tutma. Her grup için ayrı bildirim tonu ve görünüm atama.

3. Resimler içinde resim özelliği: Google, PiP ekran desteğini mobil telefonlar için getiriyor. Artık tüm Andorid cihazlarda örnek video izlediğinizde başka pencereler açarak gezmek mümkün oluyor.

4. Otomatik doldurma özelliği: Android kullanıcıları genel kullanıcı bilgileri ve şifrelerini otomatik doldurma sisteminde daha güvenilir şekilde tutabilecekler.

5. Uyarlanabilir ikon özelliği: Üreticilerin belirlediği arayüzlerin dışında farklı ikonları seçebileceksiniz. Yani ikonlar nasıl görüneceğini yönetebilirsiniz.

6. Bağlantılarda yeni gelişmeler: Yüksek kalitede Bluetooth bağlantı ses imkanı ve Wi-Fi üzerinden cihazlar bir erişim noktasına ihtiyac duymadan iletişime geçebilecekler. 

7. Akıllı metin özelliği: Tarayıcıda veya yazı metninde Google Asistan sayesinde size yazmaya çalıştığınız şeyler için tavsiyelerde bulunacak.

8. Kilit ekranında özel ikonlar yerleştirme: Telefonun kilit ekranında yer alan ikonlar dışında istediğiniz kısayol ikonlarını ekleyebiliyorsunuz.

9. Ayarlar bölümünde yenilikler: Yeni sürümle birlikte ayarlar bölümü tamamen değişiyor.

10. Bildirimleri erteleme: İsterseniz artık bildirimleri 5 dakika, 10 dakika veya 30 dakika olarak erteleyebileceksiniz.

Yeni Android sürümü ile gelen özelliklerden bazılarına yer verdik. Yeni işletim sistemi sürümü geliştirmeleri devam ederken ara ara sizlerle paylaşıma devam edilecek. 

Android O nasıl indirilir

Android O özellikleri

Android O için çıkarılan varsayılan duvar kağıdını bu androidpolice.com/wp-content/uploads/2017/03/nexus2cee_android-o-wallpaper.png adresten indirebilirsiniz.

Android O nasıl yüklenir

Android O nasıl indirilir

Android O nasıl yüklenir

Android O hangi cihazlar için geldi

Android O hangi cihazlar için indirmeye açıldı


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 11:55