Android O zil sesi nasıl yapılır

Android O (Android Oreo) işletim sistemi yüklü telefonlarda artık internetten indirilen MP3 müzikleri zil sesi olarak yapılabilecek. Bilgisayardan da kolay şekilde yüklenecek.

Andronova

Google’ nin yeni çıkardığı Android sürümü Android O (Android Oreo) özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni işletim sisteminde yer alan bir özellik sayesinde artık istediğiniz bir müzik dosyasını zil sesi olarak atayabileceksiniz. Tabi bu özellik olmayan telefonlar için söz ediyorum.

Bazı Android cep telefonlarında her hangi bir müzik dosyasını zil sesi olarak belirleyebilmek için bazı işlemlere tabi tutulması gerekiyordu. Bu sorun Android O ile sona eriyor. İnternette bulduğunuz veya dinlediğiniz bir müzik dosyasını telefona indirip ve zil sesi olarak yapabilirsiniz. Sadece bu da değil bilgisayardan veya mail yoluyla atılan MP3 müzikler içinde bu geçerli.

Android telefonda zil sesi nasıl yapılır

Android O zil sesi nasıl yapılır

zil sesi sorunu nihayet yeni Android sürümü ile çözülüyor. Google, Android O testlerini tamamladıktan hemen sonra tam sürümü yayınlamaya başlayacak. Bakalım Android O, Google cihazlarından sonra ilk önce hangi marka modellere gelecek!  

Evet zil sesi yapmak artık çok kolay olacak. Google’ nin test sürümünü yayınladığı Android O ile bu durum artık sorun olmaktan çıkıyor. Bazı modellerde ses dosyasını indirdikten sonra bazı işlemlerden geçmesi gerekiyordu. Yeni Android sürümünde indirdiğiniz ses dosyasını direk zil sesi yapabiliyorsunuz. Ayrıca telefona mail veya bilgisayar üzerinden gönderilen ses dosyası da aynı şekilde uğraşmadan zil sesi olabiliyor.

Müzik dosyası nasıl zil sesi yapılır

Telefondan zil sesi bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, aşağı tarafta yer alan zil sesi ekle yazısına tıklayarak zil sesi yapmak istediğiniz müziği seçmeniz yeterli. 

zil sesi nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 22:53

Andronova