Mayıs Ayında Düzenlenecek Google I/O Etkinliğinde Full HD Ekranlı Nexus 7 Tanıtılabilir

Google markasını taşıyan ilk tablet olan Nexus 7 geçtiğimiz yıl haziran döneminde gerçekleşen Google Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılmıştı. Halihazırda dünya genelinde 6 milyon satış elde eden tabletin teknik özelliklerini hatırlatacak olursak;

1.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Tegra 3, 1GB RAM, 12 çekirdekli GeForce ULP grafik birimi, 1280 X 800P çözünürlüğünde ve Corning Gorilla Glass ile korunan IPS LCD ekran, 1.2MP çözünürlüğünde HD kayıt imkanı sunan ön kamera, 8/16GB depolama alanı, NFC, GPS, Wi-Fi, Bluetooth ve 3G bağlantı seçenekleri.

Bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulan tabletin 8GB versiyonu 199$, 16GB ise 249$’dan Play Store’da satışa sunulmuştu.

Upstream tedarik zinciri kaynaklarına dayanarak yayınlanan raporda ASUS ve Google’ın yeni nesil Nexus 7’de tekrar işbirliğine gideceği belirtildi. Aynı iddiaların Digitimes kaynakları tarafından da doğrulandığını görüyoruz. Yeni nesil tablet yine 7-inç ekran boyutunda olacak fakat çözünürlük değeri 1920 x 1080p olacak.

Bu yıl mayıs ayına alınan Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenen tablet için yine benzer bir fiyatlandırma politikası izlenecek. Ekranın yanı sıra hangi detaylarda gelişme sağlandı bilinmiyor fakat, yeni nesil bir işlemci ve arttırılmış sistem belleği de karşımıza çıkacak yenilikler arasında sayılabilir. Android 5.0 Key Lime Pieile çalışması muhtemel Nexus 7, 3G ve Wi-Fi versiyonlara sahip olacak.

kaynak: phonearena