Android trojan ile Authenticator hackleme

Google Authenticator hackleme işlemi trojan virüsü ile mümkün oldu. Özellikle Android' de görülen bu açıkla kodlar başkalarının eline geçebiliyor. Tabi güvenliğiniz yetersizse!

Android trojan ile Authenticator hackleme
müşteri hizmetleri

İnternet ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, veri güvenliğinin önemi ciddi şekilde arttı. Geçenlerde bir açıkla bankacılık ve sosyal hesap uygulamalarının ne kadar güvensiz olabileceğini gözler önüne serdi.

Telefonla sms doğrulama ve Authenticator 6 hanali kod doğrulamasınn yeteri kadar güvenli olmadığı açılandı. Android trojen virüsü bildiklerinizi unuttan cinste.

Mobil bankacılık uygulamalarında en üst seviye koruma bulunsa da en sonunda aşılacak bir yöntem eninde sonunda çıkıyor. 

İki adımlı güvenliğin ve kod üretme uygulaması bir haberle çalkalandı. Bir virüs telefondaki kod doğrulama uygulamasına sızdı.

Hesaba girerken mobil onay ve kod üretme uygulaması önemli bir güvenliği bizlere sunmakta. Ama çıkan habere göre trojen ile uygulamalardaki kodlar başkalarının eline geçebiliyor.

Google Authenticator hackleme yöntemi olarak görülen trojen, uygulamanın ürettiği kodlara erişim yapabilmekte.

İki yıl önce yine bu şekilde bir virüs ortaya çıkmıştı. Bunun devamı olarak görülen yeni virüsün kodları ilgili sunucuya ilettiği tespit edildi. Google' dan açıklama gelmedi ama çalışmalar olduğu biliniyor.

Android trojan ile Authenticator hackleme

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 05:36
müşteri hizmetleri