Cortana Android İçin Tam Sürüm Olarak Yayınlandı!

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı sanal asistanı Cortana, Andorid ve iOS cihazlar için beta sürümünden sonra şimdi tam sürüm olarak yayınlandı.

İlk olarak sadece Windows işletim sistemi için özel olması planlanan Microsoft‘un sanal asistanı, daha sonra alınan kararla tüm işletim sistemlerine uyarlanmaya başlanmıştı. Bir süredir beta sürümüyle yayında olan sanal asistana yönelik son olarak Beta APK dosyasının yer aldığı “Cortana APK Dosyası Android İçin Sızdırıldı” başlıklı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sizler için daha önce yayınladığımız, Google Now, Siri ve Cortana‘nın yer aldığı detaylı akıllı sanal asistanları karşılaştırma haberimiz de ilginizi çekebilir.

microsoft cortana goruntu1

Google Now ve Siri arasında yer alan ve diğer sanal asistanların yanında oldukça güçlü bir alternatif olan bu sanal asistan ile, hatırlatmalar, arama, bilgi edinme gibi bir çok işlevi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Cortana İndir

Microsoft’un sanal asistanını Andorid için Google Play Store’dan indirmek istiyorsanız buraya ve iOS için App Store’dan indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Ancak belirtmek isteriz ki Microsoft, sanal asistanını şimdilik sadece ABD ve Çin kullanıcıları için uygulama marketlerinden indirilebilir kılmış. Eğer ülke kısıtlamasına takıldıysanız, Android APK dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.