Google Play Store uygulamasında e-posta değiştirme

Google Play Store’ de kullandığınız e-posta adresini değiştirmek için ne yapılmalı? Google Play Store hesabınıza ait mail adresini değiştirme nasıl yapılır? Çok kolay…

Google playstore uygulaması android market olarak bilinen ve bu sistemlerine ait bir uygulama deposudur. Google Play Store herhangi bir android telefona yüklenmediği zaman bir çok uygulamayı kullanamayacaktır. Bundan dolayı bu uygulamanın telefonunuzda yer alması önemlidir.

Aşağıdaki adımlarla uygulama üzerinden mail hesabınızı değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden Google Play mağazasının resmi adresinden de yapabilirsiniz.

Google Play Store e-posta değiştirme nasıl yapılır

Google Play Store uygulamasını kullanabilmek için google sizlerden bir hesap almanızı isteyecektir. Herhangi bir gmail hesabı bulunan kişiler bu hesaba giriş yapabildiği gibi tam tersinde de gmail hesabı bulunmayanlarda bu hesaba giriş yapamayacaklardır.

Google Play Store e-posta değiştirme nasıl yapılır

Bu işlem sonrasında sadece bir uygulama yüklemek için  değil aynı zamanda ücretli ürünleri almanızda da gerekmektedir. Peki bu hesabımızı oluşturduktan sonra eğer başka bir gmail hesabı ile değiştirmek istersek nasıl yapmalıyız.

  • İlk olarak düşündüğünüz kullanıcı adı ile birlikte bir gmail hesabı açınız.
  • Ardından android işletim sisteminde bulunan ayarlar bölümüne giriş yapınız..
  • Daha sonra karşınıza gelen ayar bölümünden Hesaplar-Hesap ekle adımlarını takip ediniz.
  • Karşınıza gelen ekranda sizlerden istenilen bilgileri girerek gmail hesabınızı ekleyiniz.