Türkçe Destekli TouchPal Keyboard Uygulaması İncelemesi

Türkçe Destekli TouchPal Keyboard Uygulaması İncelemesi İndir Yükle

Andronova

Android işletim sisteminin özelliklerinden biri de özelleştirme çözümleridir. Cihazınızın tüm özelliklerini cihazınız el verdiğince değiştirebilirsiniz.

Bu özelleştirme çözümlerinden biri de tuş takımı uygulamaları, Android market’te çok çeşitli özelleştirme uygulamaları mevcut, ama bir çoğu yenilik getirmekten uzak bilinmiş değişiklikler ile donatılmış durumda, keyboard renk değişimi gibi.

Ancak bir uygulama var ki bu özelleştirmeyi yaparken beraberinde çok işlevsel bir yenilik de getiriyor, tabi bu yenilik kolaylıkta sağlıyor.

Android Market’ta TouchPal Keyboard olarak erişebileceğiniz uygulamanın Türkçe desteğinin bulunması bu uygulamanın Türk Android kullanıcıları tarafından tercih sebebi olacaktır.

Kısaca Özellikleri:

TouchPal Keyboard tuşlara dokunmak yerine kaydırma ‘swipe’ özelliği sayesinde daha hızlı metin yazilmasına olanak sağlıyor.

Çok sayıda dil desteği sayesinde bu uygulama ileri zamanlarda daha çok karşımıza çıkacağa benziyor. Türkçe dil desteği için TouchPal Turkish Pack‘i indirebilirsiniz.

Uygulamanın iç menüsünden tuş takımı teması değiştirilebiliniyor, diğer tuş takımı uygulamalarından farklı olarak temalarından biri de ICS’e de tam uyum sağlaması (tasarım açısından).

keyboard düzeni dil seçimi

Bu uygulama gelişime açık, yenilikçi, işlevsel bir uygulama ve yakın zamanda çeşitli eksikliklerinin de gideriliceğini düşünüyorum.

Yakın zamanda parmaklarını sıklıkla kaydıran telefon kullanıcıları görürseniz sakın şaşırmayın:)

Andronova