Archos, Super HD Ekranlı “97 Titanium HD” Tabletini Açığa Çıkarttı!

Archos bu ay içinde bir açıklama serisine başlamış durumda. 6 Aralık’ta GamePad tabletlerini yayınladıklarını açıkladılar ve daha dün kendi ürettikleri Video Player uygulamasını Google Play üzerinden satışa çıkarttılar. Şimdiyse bunlardan biraz daha ilgi çekici bir açıklama yaparak, kendi web siteleri üzerinden 97 Titanum HD tabletlerini duyurdular.

Andronova

İsminden de anlayabileceğimiz üzere, Archos 97 Titanium HD tableti 9.7 inçlik HD çözünürlüklü bir ekrana sahip; daha kesin söylemek gerekirse, 2048 x 1536 çözünürlüklü bir IPS ekran. Ayrıca çift çekirdekli 1.6 GHz A9 işlemciye, 1GB RAM’e, 8GB dahili hafızaya ve microSD slotuna sahip olan cihaz, Android 4.1 Jelly Bean ile geliyor. Tabletin bunların yanısıra 2 megapiksellik ön kameraya ve 5 megapiksellik arka kameraya sahip olacağı da söyleniyor. Şimdilik Archos tarafından cihazın ne zaman veya kaç paraya çıkacağına dair bir bilgi verilmiş değil. Bu modelin hangi piyasalara sürüleceği de şimdilik bilinmiyor.

97 Titanium HD; 97 Xenon, 97 Carbon ve 80 Cobalt’ı içeren Archos Element serisine eklenen son tablet. Bu arada Archos’un bu devirde zaten tabletlerini Jelly Bean ile çıkarmasını beklerken, bu değişikliğe anca serinin ortasında karar vermiş olması şaşırtıcı; zira Element serisindeki diğer 3 tablet şu anda Ice Cream Sandwich ile satılıyor.

Kaynak: Android Community

Andronova