Asus PadFone için Jelly Bean Güncellemesi Önümüzdeki Hafta Başlarken, PadFone 3 İddiaları Gündeme Geldi

Telefon ve tablet deneyimini bir arada sunan Asus PadFone için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi önümüzdeki hafta başlayacak. Serinin devamı PadFone 2 yılın son çeyreğinde İtalya’da düzenlenen özel bir etkinlikte resmiyet kazanırken, Padfone ise ülkemizde henüz satılmaya başladı.

Asus, serinin ilk cihazı için Jelly Bean güncellemesini önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılarla buluşturacak. Resmi Facebook sayfası üzerinden yapılan açıklama, sözlük yeteneklerinde sağlanacak gelişme, fotoğraf ve kamera ön izlemeleri, geliştirilmiş dosya yöneticisi, Google Now ve Project Butter kapsamında hızlı ve akıcı arabirim, Tayvanlı üreticinin kullanıcılara ulaştıracağı yenilikler arasında yer alıyor.

Ekim ayında resmiyet kazanan PadFone 2, bir süre önce açıklanan verilere göre 1 milyon satış rakamını geride bıraktı. Cihaz, serinin ilk modeline nazaran daha fazla satış başarısı gösterirken, digitimes kaynakları PadFone 3’ün Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanabileceğini iddia etti. Sitenin kaynaklara dayandırarak sunduğu haberde, PadFone 2’ye nazaran daha gelişmiş detaylar sunması beklenen PadFone 3’ün Android yerine Windows Phone 8 cephesinden de gelebileceği konuşuluyor. Zaten şirketin PadFone serisini Windows Phone 8 platformuna da taşımak istediği yönünde isteklerinin olduğu bizzat resmi kaynaklarca belirtilmişti.

Bu yönde yapılan açıklamaları değerlendirdiğimizde ise MWC 2013’te tanıtılacak yeni ürünün PadFone 3 olarak değil de, bazı özelliklerde gelişme sağlanarak WP8 platformu için benzer bir ürün görücüye çıkabilir.