ASUS’un 7 İnçlik Yeni Android Tablet Bilgisayarı Ortaya Çıktı, CES 2012′de Tanıtılabilir!

Tayvanlı üretici ASUS‘un Eee Pad serisine mensup olan yeni birAndroid tablet bilgisayarı internete sızdı! Notebook Italia‘nin haberine göre; 7 inç boyutlarındaki cihazın Transformer Prime Mini olması muhtemel. Boyutunun yanı sıra ağırlığı da düşük olan yeni Eee Pad tableti, 10 inçlik modellere karşı ucuz fiyat ve cepte taşınabilecek kadar mobil olmasıyla üstünlük sağlamaya çalışacak.

Ortaya çıkan 7 inçlik ASUS tablet bilgisayarı, piyasaya sürülüşü Ocak 2012′ye ertelenen dünyanın gözlüksüz 3D’li ilk 7 inç tableti olarak geçtiğimiz yıl CES 2011‘de duyurulan Eee Pad MeMO 3D‘nin yenilenmiş versiyonu olabilir. 1.2GHz hızındaki Qualcomm‘un çift çekirdekli Snapdragon çipsetini taşıyan, 1280 x 800 piksel çözünürlüklü 3D IPS dokunmatik ekran, Android 3.2 Honeycomb işletim sistemi, 1GB RAM, 16-32-64 GB Dahili Hafıza, 3G ve Wi-Fi özelliklerinin eşlik ettiği MeMO’yu önümüzdeki haftalarda mağazalarda görmeyi ümit ediyoruz.

Vermiş olduğumuz donanım bilgilerinin Mayıs 2011′de açıklandığını belirtelim. Aradan geçen uzun sürenin ardından donanımda önemli değişimlere gidilmiş ve yukarıdaki görsel de bu yenilenmiş modele ait olabilir. Direk 3G teknolojisiyle satışa sunulacak olan tabletin ASUS hayranlarını bu özelliği sayesinde memnun edeceğini söyleyebiliriz.

ASUS Eee Pad MeMO 3D (Ocak 2011)

Boyutuna uygun bir küçük klavye aksasuarıyla geleceği belirtilen Eee Pad Transformer Prime Mini ya da MeMO’nun 299 Dolar gibi haleflerinden yaklaşık 100 dolar daha ucuza alıcı bulması bekleniyor. Amazon‘un Kindle Fire ile başlattığı küçük boyutlu tabletlerde ucuzluk akımına Nook Color‘ın ardından ASUS’un da kapıldığını görüyoruz. Umarız söylentideki gibi düşük fiyattan satışa sunulan bir ASUS tablet bilgisayarını ilerleyen günlerde teknoloji marketlerinde görebiliriz.

Tüketici Elektroniği Fuarı 2012, 8 Ocak’ta Las Vegas’ta başlıyor! Fuar hakkındaki her türlü detaya bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.