CyanogenMod 11 (Android 4.4) Çalışmaları Başladı!

Androidi’in en popüler yazılım geliştirici ekiplerinden biri olarak gösterilen Cyanogen ekibi, Android ekosisteminde yer alan birçok telefon ve tablet için stok ROM deneyimi sunmayı sürdürecek. Android 4.4 KitKat’in yayınlanması ile birlikte konuya ilişkin ilk açıklamasını  Google+ hesabı üzerinden yapan CyanogenMod, Android 4.4 KitKat çalışmalarının başladığını resmen doğruladı.

Andronova

Kısa süre önce 70’ten fazla cihaz için CM10.2 M1 (Android 4.3) yazılımların dağıtımını gerçekleştiren geliştirici ekip, stok Android yazılımlarda sunduğu özelleştirmelerin tümünü Android 4.4’e taşıyacak. Ayrıca yeni sürprizlerin de bizleri beklemesi olası görünüyor.

CyanogenMod Android Açık Kaynak Projesinde kodların yazılımına başlandı, ancak Android 4.4’te yeni bir arama ekranı, launcher (başlatıcı) ve kilit ekran değişimleri sebebiyle bu bölümdeki kodlar yeniden dizayn edilecek.

Kısa süre içerisinde Nightly sürümlerin yayınlanması bekleniyor. Bu sayede diğer geliştiriciler de CyanogenMod yazılımlarını temel alarak özel ROM’lar oluşturabilecekler.

kaynak: phandroid

Andronova