CyanogenMOD 7 Stabil Versiyonu Yayınlandı!

Android’in hızlı ve emin adımlarla zirveye çıkmasındaki en önemli etken; üreticilerin dışında kullanıcıların da Android’in geliştirilme havuzuna katkı sağlayabilmesi olmuştur.  Zamanla bu katkılar öyle bir hal aldı ki, gruplaşan geliştiriciler kendi mimarilerini oluşturmaya başladı.
Geliştiricilerin yayınladığı Custom ROM’lar arasında en kapsamlı olanı;CyanogenMOD’dur. Uzun süredir bu işle uğraşan grup; 30 Android telefonu üzerine çalışmalarda bulunuyor. Sürekli en güncel Android versiyonunu kullanan ROM’un Nightly versiyonları ile geliştirime aşamalarından haberdar olabilirsiniz.
Telefonlar için Android’in son versiyonu Gingerbread; yaklaşık 4 ay önce duyurulmuştu. O tarihlerden beri CyanogenMOD grubu bu versiyon üzerine çalışmalarını CM7 sürümü altında sürdürüyordu. RC ve Nightly versiyonları belirli periyotlarla yayınlanmıştı. Nihayet beklediğimiz gibi CM7’nin stabil, en gelişmiş versiyonu yayınlandı!

Andronova

CyanogenMOD 7’nin en önemli özelliği; telefonlar için duyurulmuş son versiyon olan Android 2.3.3 Gingerbread’i 30 Android telefonuna sunabilmiş olmasıdır. Kendine özgü Boot animasyonu, gelişmiş seçenekleriyle tema düzenlemeleri CyanogenMOD’u diğer Custom ROM’lardan ayıran özelliklerinden. CyanogenMOD 7’nin bazı belirgin özellikleri;
Kolaylık ve hız için ayrıntılandırılmış Kullanıcı Arayüzü
Daha hızlı ve sezgisel metin yazma
Tek dokunuş ile kelime seçimi ve Kopyala/Yapıştır
Gelişmiş güç yönetimi
Home butonu ile uygulama yönetimi ve temizleme
İnternet üzerinden arama desteği
NFC teknolojisi desteği
İndirme Yöneticisi
Ve birçok konuda geliştirme ve hızlandırma
CyanogenMOD’un sürüm notlarına buradan, desteklediği cihazların listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.
Birçok iyileştirme ve gelişmiş özellikler ile gelen Android Gingerbread versiyonunu bir de CyanogenMOD’un gelişmiş özellikleri ile deneyin. CyanogenMOD’un Stabil, RC ve Nightly versiyonlarının yayınlandığı mirror bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.
Aşağıdan kendi cihazınızın ismine tıklayarak, forumumuzdaki detaylı kurulum bilgileri ve indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

Andronova