Huawei 2015’te Android Wearlı Akıllı Saatini Piyasasa Sürecek

Uzun yıllardır tablet ve telefonları ile piyasada olan Huawei, giyilebilir akıllı cihazlar sektöründe de geri kalmamak için atılım yapmaya devam ediyor. Bu sene içinde akıllı bileklik olarak niteleyebileceğimiz smartband‘i piyasaya sunan firma, önümüzdeki yıl ise akıllı saat üreterek tüketiciye ulaşmayı planlıyor.

Andronova

Firmanın CEO’su IFA fuarında; Huawei’ni  henüz yeni olan bu sektörde tek cihaz ile kalmayıp ürün geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Yeni saatin, inovatif ve güzel bir tasarımla geleceğini söyleyen yetkili aynı zamanda Android Wear destekli olacağını da belirtti. CEO Richard Yu’ya göre saatin tasarımı, klasik ve beğenen orijinal saatlere benzeyecek ve Samsung’un son akıllı saati Gear S‘den daha güzel olacak.

Akıllı saat sektöründe Samsung, LG, Asus ve Motorola gibi bir çok rakibi olan firmanın sektöre geç girmesine rağmen rekabette nerede olacağı merak konusu. İyi tasarımı, kaliteli bir donanım ve ucuz bir fiyatla birleştirebilirse saatin çok satabileceğini öngörebiliriz. Saatin ne gibi özelliklerle geleceği ve ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Sizce Huawei’nin üreteceği akıllı saat nasıl olacak?

huawei-smartwatch

Kaynak: Engadget

Andronova