MWC 2015: Huawei Watch – Muhteşem Android Wear Akıllı Saatiyle Tanışın!

Geçtiğimiz yıl ile birlikte hayatımızda önemli yer edinen akıllı saatlerde bu yıl değişim yılı olacağa benziyor. Huawei akıllı saat pazarına harika görünüme sahip Huawei Watch ile muhteşem bir giriş yapıyor.

Bu yıl MWC’nin şüphesiz en dikkat çekici akıllı saati olmaya aday Huawei Watch, 1.4 inç 400×400 tam yuvarlak AMOLED ekranının içinde 316L korozyona dayanıklı, soğuk dövme paslanmaz çelik gövdeye sahip. Ekran çizilme direnci için safir kristal lens kaplamanın yanında, ıslak elle ve eldivenle kullanım imkanı da bulunuyor.

Huawei Watch içerisinde kalp hızı monitörü, barometresi ve yürüyüş, koşu, bisiklet gibi eylemleri algılayan 6 eksenli sensörü bulunduruyor. Snapdragon 400, 512MB RAM’ın yanı sıra Bluetooth 4.1’i de destekleyen Huawei Watch, Android Wear ile çalışıyor.

huawei-watch-2

Huwaei watch 20’dn fazla ülkede satışa sunulacak ve bu ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, Norveç, Filipinler, Rusya, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunmasına rağmen, TÜrkiye maalesef yer almıyor.