Dört Çekirdekli Nvidia Tegra 3 Çipsetli HTC Quattro Tablet Bilgisayar Mobil Dünya Kongresi’nde Duyurulacak!

HTC‘nin önümüzdeki dönemlerde duyurması muhtemel cihazlarına ait kod adlarının sızdığını daha önceki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Bu kod adlarından Quattro‘ya sahip olduğu iddia edilen tablet bilgisayar da ortaya çıktı! Haber ilk olarak Çin‘in Commercial Times gazetesi tarafından aktarılmıştı.

Andronova

HTC’nin önümüzdeki yıl Şubat ayında, Barcelona‘da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi‘nde Nvidia Tegra 3 çipsetinden güç alan, Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonlu bir tablet bilgisayar duyuracağını aktaran gazetenin ardından AndroidGuys sitesinin kaynakları, cihazın kod adının Quattro olacağını meslektaşlarımızla paylaşmış.

Kuşkusuz HTC’den önümüzdeki yıl böyle bir hamlenin geleceğini biliyorduk. Çünkü bu yıl tablet pazarına temkinli yaklaşan Tayvan merkezli HTC’nin sektörü iyice ölçüp kalıcı ürünler piyasaya sürmek istediğini şirketin CEO‘su Peter Chou‘nun bir röpotajından öğrenmiştik.

Commercial Times’a göre; HTC, Barcelona’da sadece Quattro tablet bilgisayarını değil, bunun dışında iki akıllı telefon daha duyuracakmış. Büyük ihtimalle bunlardan biri; HTC Edge adıyla internete sızmış olan dört çekirdekli üst düzey Android telefon olacaktır. Diğerinin ise; HTC Ville ya da 3D teknolojisiyle gelen, EVO 3D modelinin devamı niteliğinde bir cihaz olması bekleniyor.

Önümüzdeki yıl, çok sayıda dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 çipsetin eşlik ettiği akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarla karşılaşacağız. Bir kısmı ortaya çıktı, bir kısmı ise, tüketiciyle buluşmayı bekliyor. Hızla gelişen teknolojinin bu nimetlerinden ülkemizde de yararlanmayı umuyoruz.

Kaynak: DigiTimes

Andronova