Galaxy Note II İddiaya Göre “Kırılmaz Yüzeyli Ekran” ve Jelly Bean ile Ekim’de Geliyor!

MK Business News’ün belirttiğine göre Galaxy Note’un ikincisi, Apple’ın iPhone 5’iyle rekabet emek için Ekim’de çıkışını yapacak. Apple’ın geçen sene 4S’i çıkarttığı gibi yeni telefonunu bu sene de Ekim’de çıkartacağı garanti değil fakat söylenene göre Samsung işini şansa bırakmayacak ve başarılı phabletinin (tablet + telefon) ikincisini  ince bir “Kırılmaz Yüzeyli Ekran” (UBP: Unbreakable Plane Display) ile çıkartacak.

Söylendiğine göre bu ekran, bükülebilir ekran teknolojisinin  öncüsü ve donanımdan taviz vermeden inceliğin korunabilmesini sağlıyor. Cihaz söylentiye göre 4 çekirdekli bir işlemciye, 12 megapiksellik bir kameraya, önceki kuşağa göre daha iyi bir batarya süresine ve daha sağlam bir fiziksel yapıya sahip olacak.

Kaynakları MK Business News‘e ekranın da şu anki 5.3 inçlik modelden daha büyük olacağını söylemiş. Ayrıca adının Galaxy Note II olacağı da kesin değil. Bu iddialara kesin gözüyle bakmamak gerek, fakat kesin olan bir şey varsa o da daha hızlı ve daha şık bir Galaxy Note’un önümüdeki sonbaharı teknoloji tutkunları için oldukça ilginç bir hale getireceği.