Sızdırılan Yeni Galaxy S IV Videoları Smart Pause, Göz Takibi ve Yüzen Dokunmatik Gibi Yeni Yazılım Özelliklerini Gösteriyor!

Samsung Galaxy S4 videoları Smart Pause, göz takibi ve Dokunmatik özellikleri ile geliyor. Galaxy S IV’ün duyurulmasına saatler kala, gelmesi beklenen özelliklerden büyük bir kısmını gösteren yeni videolar ortaya çıktı. İlki Smart Pause’u, ikincisi Floating Touch’ı (yüzen dokunmatik), üçüncüsü yeni kilit ekranını, dördüncü ve sonuncusu da yeni internet tarayıcısını gösteren olmak üzere, en uzunu 1 dakikalık dört adet yeni kısa video mevcut.

Tabii eğer şimdiye kadarki tüm sızıntı ve söylentilerler ilgili haberleri takip ediyorsanız, bunların hepsini duymuşsunuzdur; görmeden geçmeyin. İlk olarak elimizde Smart Pause var. Videonun başındaki kısa bir konuşma dışında, bu özelliğin nasıl çalıştığını oldukça güzel gösteriyor. Konsept oldukça basit: Bir videoyu oynatmaya başladığınızda, eğer kafanızı ekrandan başka bir yöne çevirirseniz video duruyor.

Sıradaki video Floating Touch (yüzen dokunmatik) ile ilgili. Bu özellik de isminden anlayabileceğiniz üzere oldukça basit aslında. Videoda örnek olarak kullanılan şey resimler. Videoda görebileceğiniz üzere; kullanıcı galeriyi açtığında tüm resimlerin birer önizlemesini görüyor. Buradan itibaren Floating Touch’ı devreye sokarak, parmağınızı bir resmin üzerinde ekrana dokunmadan tutabilir ve resmin daha büyük halini görebilirsiniz.

Bir diğer video da yeni kilit ekranıyla ilgili. Bu aynı zamanda tüm videolar arasındaki 23 saniyelik süresiyle en kısa olmayı başarıyor. Çok fazla detaya inmeyen videoda, kilit ekranıyla ilgili bazı değişikliklerin yapıldığını görebiliyoruz. Gözümüze çarpanlar, tarih ve saatin sol tarafa doğru çekildiği ve boyut olarak küçültüldüğü.

Son videoda Samsung’un yeni internet tarayıcısını ve özelliklerini görüyoruz. Gerçek hayatta kullanmadan emin olmamız elbette ki mümkün değil; fakat videodan anlayabildiğimiz kadarıyla Samsung yine ortaya oldukça hızlı ve işlevsel bir tarayıcı çıkartmayı başarmış diyebiliriz.

Bu videoları görmek hoş tabii ki; fakat söylentileri desteklemekten başka pek de bir işe yaradıklarını söyleyemeyiz. Sonuçta resmi duyuruya çok az kaldı ve artık zihnimizi odaklamamız gereken şey de bu. Artık Galaxy S IV söylentilerinden yavaş yavaş uzaklaşmaya ve resmi detaylar almaya başlamaya çok yakınız.

müşteri hizmetleri