Google IO 2012 Konferansı 24 – 25 Nisan’da Düzenlenecek!

Hepimiz Google ve Samsung‘un yarın sabah düzenleyeceği etkinliğe odaklanmış bulunmaktayız. Büyük heyecan içerisinde yeni Android versiyonunun duyurulmasını beklerken Google, bu yıl önemli açıklamalarda bulunduğu I/O konferansının 2012‘deki tarihini ilan etti! Hatırlayacağınız üzere, Ice Cream Sandwich‘ten resmi olarak ilk defa Google I/O 2011‘de söz edilmişti.

Andronova

Google I/O 2012 konferasında hangi ürünlerin ya da hizmetlerin duyurulacağı konusunda henüz bir bilgiye sahip değiliz. Fakat arama devi Google’ın en büyük etkinliğinin I/O olduğunu biliyoruz. Bu etkinlikte Google TV tanıtılabilir. Kim bilir belki de Ice Cream Sandwich’ten sonraki Android versiyonu olarak görülen Jelly Bean duyurulabilir.

Yılın en önemli konferanslarından biri olan San Francisco‘daki I/O 2012′ye katılmayı düşünenlerin birçok geliştirici ve blog yazarıyla mücadele etmesi gerekiyor. Zira bu sene düzenlenen konferansın biletleri 450 – 500 Dolar‘dan satılmasına rağmen bir saatten az sürede tükenmişti.

24 ve 25 Nisan tarihleri arasında düzenleneceği duyurulan etkinliğin ilk gününde, Android işletim sistemi ve açılış konuşması, ikinci gününde ise; Google’ın diğer hizmetleriyle alakalı yeni duyurular yer alacaktır. Eğer daha erken bir tarihte yayınlanmazsa Jelly Bean kod adına sahip olacağı iddia edilen Android’in sekinci büyük güncellemesi hakkında ilk bilgiler de burada verilebilir.

Bu yıl düzenlenen I/O, 11 Mayıs tarihinde başlamıştı. Yaklaşık iki hafta kadar tarihi kaydıran Google’ın bu önemli etkinliğin sunumunu Google ve Android takımı yöneticileri gerçekleştirecek. Google I/O 2012′yi dört gözle bekliyor olacağız!

Andronova