Google Play Duyuruldu, Android Mağaza Gidiyor, Play Store, Music, Movies, Books Geliyor!

Google Play Duyuruldu, Android Mağaza Google Play Nedir Google Play Ne Demek Google Play Nasıl İndirilir, Play Store, Music, Movies, Books Geliyor!

Google‘ın uygulama sayısı 500.000’e dayanan Android Market‘inde devrim yaşanıyor! Android Market, Google Books, Google Music ve Video uygulamalarını kapsayacak Google Play servisi duyuruldu! Uygulama, kitap, film ve müzik gibi içerikleriniz için ziyaret edeceğınız tek adres yeni Google Play mağazası olacak.

Yeni dijital içerik servisi Google Play, emekli olan Android Market’in yerini alacak. Ekim 2008’den beri hizmet vermekte olan Market, ilk başlarda sadece uygulama ve oyunları kapsıyordu. Zamanla eklenen yeni hizmetler bu ortama adapte olamayınca arama motoru devi tecrübesini konuşturarak tüm içerik sağlayıcılarını tek çatı altında topladı.

Android 2.2 Froyo ve üstü versiyonları taşıyan cihazlardaki Android Market, Google Books ve Google Music uygulamaları birkaç gün içerisinde Play Store, Play Books, Play Music ve Play Movies olarak güncellenecek. Eğer Android cihazınız yoksa film, müzik ve kitap servislerine play.google.com adresinden ulaşılabilecek. Hatta Play Books, Music ve Movies uygulamaları iOS gibi diğer platformları da destekleyecek.

500.000 civarında uygulamayı, milyonlarca şarkı ve kitabı, binlerce filmi Google Play’in bulut sistemiyle bir kez edinip bilgisayarınız, telefonunuz ya da tabletinizden kolaylıkla erişebileceksiniz. 20.000’e kadar kendi şarkılarınızı Google sunucularında saklayıp tek tıklamayla paylaşabilecek, satın aldığınız şarkıyı Google+ hesabınızda paylaşarak arkadaşlarınızın ücretsiz dinlemelerini sağlayacaksınız.

media 3268

Google Play servislerinde yer alan ücretli içeriklerin edinilebileceği ülkeler şöyle;

Ücretli Uygulamalar: Play Store’dan uygulama satın alınabilen ülkelere support.google.com/googleplay/answer/143779 ulaşabilirsiniz. Türkiye için 2012 yılı sonuna kadar gelecek.

Filmler: Amerika, İngiltere, Kanada ve Japonya

Ücretli Elektronik Kitaplar: Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya

Müzikler: Sadece Amerika Birleşik Devletleri

Eskiden sadece Android cihazlarına hitap eden Android Market, yeni adı Google Play sayesinde uygulamalar dışındaki içeriklerini diğer platformlar için de erişilebilir kılacak. Mevcut kullanıcılar için pek bir değişiklik olmayacak. Google Books’taki kitaplar Play Books’a, Google Music’teki kendi şarkılarınız ve satın aldığınız içerikler Play Music’e aktarılacak.

Google Play sayfa

Uygulamaların güncellenmesine bugün itibariyle başlandı. Tabiki ilk olarak Amerika’da dağıtılacaktır. APK dosyaları internette yayınlanır yayınlanmaz sizlerle paylaşacağız. Android Market’e elveda diyen Google gibi bizler de yaklaşık 3.5 yıldır hizmet veren marketimizle vedalaşacağız.

Yeni Google Play hizmetiyle alakalı videoları aşağıdan izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

müşteri hizmetleri