Google Play’deki Uygulama, Müzik, Film ve Kitaplar Operatör Üzerinden Satın Alınabilecek!

Android Market’teki uygulamaların Aralık 2009’dan beri operatör üzerinden faturalandırılarak satın alınabilmesine izin veren Google, yeni Google Play’deki tüm içeriklerin aynı ödeme şekliyle edinilebileceğini duyurdu. Artık uygulamanın yanı sıra müzik, film ve kitap gibi türlerin de alışverişi mümkün!

Tüm dijital içerikler için operatörden faturalandırma desteğinin ilk olarak Amerika’da T-Mobile ile kullanıma sunulacağı bildirildi. Japonya’da DoCoMo, KDDI ve Softbank operatörüleri film, uygulama ve oyunlarını mobil telefonlarından direk satın alabilecekler. Çok yakında Sprint için de satın alınabilecek yeni içerik türleri eklenecek.

Google Play‘in desteklediği ülke ve operatörler aşağıdadır. Yukarıda saydıklarımız dışındakiler sadece uygulama ve oyunların direk mobil ödemeyle satın alınmasını destekliyor.

Almanya: T-Mobile Uluslararası, Vodafone

İtalya: Vodafone

Japonya: DoCoMo, KDDI, Softbank

Kore: SKT, KT, LGU+

İspanya: Vodafone

İngiltere: T-Mobile Uluslarası, Vodafone

Amerika: T-Mobile, AT&T, Sprint

Maalesef şimdilik sadece bu ülkelerde ve operatörler destekleniyor. Operatör faturalandırmasıyla ödeme şekli, satın alma işlemini kolaylaştırıyor ve tüketiciden kredi kartı gibi ek gereksinimler talep etmiyor. Bu yüzden birçoğumuz için içeriklere ulaşmanın belki de tek yolu.

Hizmetin T-Mobile ve Vodafone operatörleriyle yaygınlaştığını görüyoruz. Ülkemizde de servis sağlayan Vodafone, umarız en kısa sürede Türkiye için Google Play üzeriden uygulama ve oyun satın alma desteğini sağlar.

Kaynak: Google+