Google ve Samsung 11 Ekim’de Düzenleyecekleri Etkinliği Erteledi!

Sadece birkaç gün önce Google ve Samsung11 Ekim‘de San Diego‘da düzenleyecekleri Unpacked 2011: Google Bölümü etkinliği hakkında video ve uygulama yayınlayarak büyük bir duyurunun gerçekleşeceğinin müjdesini vermişti. Yeni ürünlerini duyurmak için uygun bir zaman olmadığını düşünen iki firma, Nexus Prime ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich duyurusunu ileri bir tarihe erteledi.

Andronova

Samsung’dan Kim Titus’un resmi açıklaması şöyle;

Samsung ve Google, daha önceden 11 Ekim’de olarak planlanan San Diego’daki CTIA fuarı sırasındaki Samsung Mobil Unpacked etkinliğini ertelemeye karar verdi. Mevcut koşullar altında, her iki şirket de yeni bir ürünün duyurulması için doğru zamanın olmadığı konusunda hemfikir.Biz her türlü rahatsızlıktan ötürü müşterilerimiz ve medyadan anlayış talep ediyoruz. Yeni bir tarih ve mekanı sırası gelince duyuracağız.

Ayrıca ComputerWorld sitesinin Google’dan aktardığına göre; ertelemenin sebebi Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs’ın vefatıymış.

Biz, Steve Jobs’ın ölümü sebebiyle tüm dünyanın saygılarını ifade ettiği bir dönemin yeni ürün duyurusu yapmak için doğru olmadığına inanıyoruz.

Gerçekleşen bu ertelenme, yeni Google akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Nexus’un ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich’ın çıkışlarını etkilemeyecektir. Galaxy Nexus, bir ay önce Eric Schmidt‘in de ifade etmiş olduğu gibi Kasım ayında piyasada olacaktır.

Google ve Samsung’u sektörlerindeki en güçlü rakiplerinin eski CEO’sunun ölümü üzerine bu büyük duyuruyu ertelemiş olmalarından dolayı tebrik ediyoruz. Maalesef CTIA 2011 fuarı beklediğimiz gibi büyük ürünlerin tüketicilere tanıtılmasına sahne olmayacak. Tekrar planlanacak olan yeni etkinliğin ilk detaylarını sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Andronova