HTC, Başta One Modeli Olmak Üzere Android 4.3 Güncellemelerine Eylül Sonunda Başlayacak

HTC, Başta One Modeli Olmak Üzere Android 4.3 Güncellemelerine Eylül Sonunda Başlayacak

One modeli için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesini ilk olarak Asya ülkelerinde başlatan HTC, mevcut güncellemeyi  kısa bir süre sonra Avrupalı kullanıcılar için de dağıtıma sunmuştu. Hemen akabinde Butterfly, One X+ ve One X modelleri için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesini başlatan Tayvanlı üretici Android 4.3 güncellemesine dair önemli bir açıklama yaptı.

HTC’nin global satış başkanı Jason Mackenzie Twitter hesabı üzerinden Amerika ve Kanadalı One kullanıcılarının Android 4.1.2’den direkt Android 4.3 güncellemesine kavuşacaklarını bildirdi. Güncelleme dağıtımının ise eylül sonu itibariyle başlayacağı ifade edildi.

HTC, her ne kadar One modeli için Android 4.2.2 güncellemesini başlatmış olsa da, güncelleme hala kimi ülkelere erişmiş değil. Android 4.3 güncellemesi için net bir zaman dilimi verilmiş olması, diğer HTC kullanıcıları arasında da heyecan yaratacaktır. Zira bakıldığı zaman Android 4.2.2 güncellemesi alan tüm modellerin aynı zamanda Android 4.3’e yükseltilmesi bekleniyor.

Halihazırda Andorid 4.2 güncellemesine kavuşan One X kullanıcılarını yanı sıra, Butterfly S, HTC One, One X+ ve Butterfly kullanıcıları için Android 4.3 güncellemesi çok da uzak görünmüyor.

One S içinse güncelleme noktasında karışıklık hala devam ediyor. Qualcomm cephesinde Snapdragon S3’e sağlanan desteğin kesilmesi ile HTC de telefona güncelleme desteğini kestiğini resmi olarak duyurmuştu. Telefonun kimi ülkelerde Snapdragon S4 Plus işlemcisi ile satışa sunulduğu dikkate alındığında, Tayvanlı üreticinin sadece Snapdragon S4 Plus işlemcilere sahip versiyona güncelleme desteği sunacağı konuşuluyor. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.