HTC Bugün Düzenleyeceği Etkinlik için Son Sloganını Yayınladı: Akıllı Tasarımın Etkileyici İşletim Sistemiyle Buluşması

Tayvanlı üretici nihayet sessizliğini bozuyor. 2012 yılında üzerindeki karabulutları dağıtmaya çalışan şirket 2011 yılında gerçekleştirdiği başarıya tekrar ulaşmak istiyor. Yılın son çeyreğine geldiğimizde henüz istenilen başarı yakalanmış değil fakat HTC’nin bu döneme oldukça iddialı girdiğini söyleyebiliriz. Bugün Amerika’da düzenlenecek etkinlikle yeni cihazların sunumu yapılacak. En büyük beklenti tabiî ki 5inç boyutunun yanı sıra diğer teknik detayları ile dikkat çeken ve kısa süre önce elde edilen görsellerde One X 5 olarak adlandırılan modelde olacak.

Full HD çözünürlüklü ekranın konumlandırıldığı telefon için Note II’nin önemli rakiplerinden biri olacağı iddia ediliyor. Şu ana kadar elde edilen resmi olmayan görüntülerde cihazın şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Telefon/tablet modelinin yanı sıra dikkat çeken yeniliklerde karşımıza çıkacak. HTC One X+ ve yine Andorid ile çalışan iddialı bir tablet bizleri bekliyor. Son olarak şirketin yine büyük beklentiler içinde olduğu Windows Phone 8 ile çalışacak çeşitli modelleri de bu etkinlikte görebileceğiz.

Etkinlik öncesine kadar resmi olarak elde edilen hiçbir net bilgi yok. Ta ki son olarak yayınlanan görsele kadar. HTC’nin resmi Facebook sayfasında beliren resimde bazı ayrıntılar göze çarpıyor. Görselin alt bölümünde etkinliğin düzenleneceği tarih belirtilirken, keskin hatlara sahip olan ve sadece bir köşesinin göründüğü model için açıkçası çokta fazla yorum yapamıyoruz. Akıllı telefonun yanı sıra bir tablette olabilir.

Kullanıcı yorumlarında farklılık göze çarpıyor. 5inçlik telefona ait olduğu iddia edilirken kimi okuyucular ise tablet olduğunu belirtiyor. Windows Phone 8 ile çalışacak cihaz olma olasılığı da bulunuyor tabi. Daha öncede belirttiğimiz gibi ayrıntılar çok az ve yorumları daha ileri seviyeye götüremiyoruz. Son olarak resimdeki bir diğer ayrıntıdan bahsetmek gerekirse saatin 10.08 olduğu görünmekte. Daha önce gerek Android ve gerek Windows tabanlı telefonların hepsinde kullanılan widget’ta saatin 10.08 olduğunu görüyoruz. Bu ayrıntıda yine cihaz hakkında net bir bilgi vermiyor.

Bahsettiğimiz ayrıntıların yanı sıra dikkatinizi çeken farklı bir nokta var ise sizde yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

media 3200

media 17376

kaynak: facebook.com