HTC One V Duyuruldu: Ice Cream Sandwich ve Sense 4.0’lı Bütçe Dostu Telefon! (İnceleme – Video – Fiyat – Çıkış Tarihi)

HTC One V Duyuruldu: Ice Cream Sandwich ve Sense 4.0’lı Bütçe Dostu Telefon! (İnceleme – Video – Fiyat – Çıkış Tarihi)

HTC‘nin Mobil Dünya Kongresi 2012‘deki basın konferansında tanıtılan son akıllı telefon, daha önce Primo kod adıyla internete sızan bütçe dostu One V oldu! HTC One X ve One S modellerinin aksine alt-orta düzeyde değerlendireceğimiz bu cihazın düşük bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yüksek performanslı bir ürün olmamasına karşın Android’in son versiyonu olan Ice Cream Sandwich ve HTC Sense 4.0 arayüzünün eşlik ettiği 120.3 x 59.7 x 9.24 mm boyutlarındaki One V’nin, 3.7 inç WVGA (800 x 480 piksel) Super LCD 2 ekran, 1GHz hızında tek çekirdekli Qualcomm Snapdragon S2 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili hafıza, 32GB’a kadar microSD desteği, f/2.0 diyafram aralığı ve 28mm’lik 5MP otofokus, 5 güç seviyeli akıllı LED flaş, düşük ışıkta %44 daha fazla aydınlık çekim için BSI sensör ve resim çipli kamera özelliklerine sahip olduğu resmi basın duyurusuyla doğrulandı.

Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, Beats Audio, microUSB, yakınlık, ışık sensörleri, iki yıllık 25GB DropBox bulut depolama hafızası desteğinin eşlik ettiği ürünün en çok dikkat çeken kısmı ise, iki yıl önce Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan ödüllü HTC Legend tasarımını geri getirmesi oldu. Çeneli bu tasarımı yenilenmiş bir şekilde tekrar görmek bizleri Android platformunun ilk dönemlerine götürdü.

Diğer One serisi aygıtlarında olduğu gibi One V de video çekerken fotoğraf kaydetme özelliğini yapısında barıdırıyor. Fakat ancak 720p HD çözünürlüğünde video çekimini destekliyor. 1500 mAh pilin güç verdiği böyle bir akıllı telefondan fazlasını beklemek yanlış olur.

Nisan ayında Vodafone Türkiye, Turkcell ve Avea tarafından satılmaya başlayacak olan HTC One V’nin geçtiğimiz yıl çıkış yapan Wildfire S modeliyle benzer düzeyde bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz. Ancak öyle bir fiyatla bütçe dostu olacağını düşünüyoruz.

Güncelleme: İngiltere’de 26 Nisan‘da satışa sunulacak olan HTC One V, KDV’siz 220£‘dan alıcı bulacak!