HTC Sensation ve Sensation XE için Ice Cream Sandwich Versiyonu Resmen Dağıtılmaya Başladı!

HTC Sensation ve Sensation XE için Güncelleme Ice Cream Sandwich Versiyonu Resmen Dağıtılmaya Başladı!

HTC söz verdiği gibi bugün, Sensation ve Sensation XE akıllı telefonları için Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich versiyonunu ve HTC Sense 3.6 kullanıcı arayüzünü taşıyan güncellemesini dağıtmaya başladı! Şimdilik sadece İskandinav ülkelerini kapsıyor, fakat bu diğer bölgelerdeki kullanıcıların eli kolu bağlı OTA güncellemenin gelmesini bekleyecekleri anlamına gelmiyor.

İlk olarak XDA-Developers aracılığıyla öğrendiğimiz güncellemenin resmi teyidi direk HTC’nin merkezinden geldi. Tayvanlı üretici; “bu ay içerisinde daha geniş bölgelerde dağıtılacak.” açıklamasında bulundu. Kısıtlı bir alanı kapsıyor olmasına karşın güncellemenin beklenenden daha erken yayınlanması bizleri sevindirdi.

HTC Sensation için 3.32.401.5, Sensation XE içinse 3.32.401.103 yapı numaralarını taşıyacak olan yazılımın OTA güncelleme dosyaları geçtiğimiz hafta internete sızmıştı. Henüz RUU, yani orjinal yazılım paketi halinde kurulum yapabileceğiniz paketler yayınlanmış değil. Bu konudaki gelişmeler için Android Türkiye forumumuzda Sensation/Sensation XE Programlama ve Geliştirme bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki kaynak bağlantısından ulaşabileceğiniz Sensation için yayınlanmış OTA dosyasını indirip cihazınızın Recovery modundan update.zip şeklinde yükleme yapabilirsiniz. Yükleme işlemi riskli olabileceği için detaylarına girmiyoruz.