HTC’nin Amiral Gemi Android Telefonu One X Adıyla Piyasaya Sürülebilir! (GÜNCELLEME: HTC Ville, One S Olarak Gelebilir!)

HTC‘nin NVIDIA çipseti kullanılan ilk cihazı olması beklenen dört çekirdekli amiral gemi modeli, isimlendirme söylentileriyle sürekli gündeme geliyor. İlk olarak Edge, daha sonra Endeavor ve Supreme adlarını taşıyacaki iddia edilmişti. Son olarak Pocketnow, bu akıllı telefonun One X olarak çıkış yapabileceğini bildirdi.

İsimdeki X harfi üstsimge olarak One kelimesinin üstünde yer alacakmış. Halihazırda HTC cihazlarının dağıtımını yapan bir taşeron şirket htc-one-x.dk Danimarka URL’sini ilerleyen dönemlerde kullanmak için rezerve etmiş bile. 2005 yılından beri blogculuk yapan Evan Blass, HTC konusunda sızıntılar gerçekleştiren önemli biri haline geldi. Bu yüzden sızdırdığı her bilgiyi dikkate almaya değeceğini düşünüyoruz.

İşte Endeavor kod adlı, One X gerçek isimli HTC amiral gemisinin söylentilere göre teknik özellikleri;

– 1.5GHz dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 çipset

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve HTC Sense 4.0

– 4.7 inç 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklük

– 1GB RAM

– 32GB Dahili Hafıza

– 8MP 28mm’lik f/2.2 diyafram aralıklı kamera lensi

– 1.3MP Ön Kamera

– Beats Audio

– HSPA+ 21Mbps desteği

– Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0

– Yaklaşık 10mm kalınlık

Geçen yılın sonlarında HTC tarafından Avrupa’da markalaştırılan HTC One isimli bir konspet telefondan bahseden Evan, cihazın neredeyse kenardan kenara cam bir ön yüze sahip olduğunu da belirtti. Büyük ihtimalle Endeavor kod adıyla RUU yazılımı sızan HTC’nin amiral gemisi One ya da One X gibi bir isimle gelecek. Edge ve Supreme isimleri, Ville ya da Primo modellerinde kullanılacak olabilir.

One X, Ville ve diğer cihazlar için Mobil Dünya Kongresi 2012 öncesi 26 Şubat’ta Türkiye saatiyle 21:30′da düzenlenecek olan HTC basın toplantısını bekliyoruz. Bizi takip etmeye devam edin!

GÜNCELLEME: SlashGear’ın haberine göre; Çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 çipset ve 4.3 inçlik qHD çözünürlüklü ekranla gelmesi beklenen Ville modeli, One S ismini taşıyabilirmiş. Buna göre; HTC’nin Mobil Dünya Kongresi’nde One adı altında modeller sunacağı düşünülüyor.