HTC’nin Ice Cream Sandwich ve Sense 4.0′lı Esrarengiz Bir Akıllı Telefonu İnternete Sızdı!

HTC‘nin Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich versiyonu ve Sense 4.0kullanıcı arayüzüyle çalışan yeni bir akıllı telefonuna ait görüntüler internete sızdı. Ön paneli itibariyle diğer HTC cihazlarından pek farklı olmayan bu esrarengiz telefon, arka kapak tasarımıyla HTC’nin Incredible serisine mensup olduğunu belli ediyor.

Geçtiğimiz yıl tek çekirdekle orta segmentte satışa sunulan Incredible S‘in halefi olarak 2012′de Amerika’nın Verizon operatörüyle satılacak olan cihazın küresel versiyonun da duyurulacağı tahmin ediliyor. Görüntüleri sızdıran PhoneArena sitesine göre; telefon Verizon operatörüyle DROID Incredible 3 ya da daha önce ortaya çıkmış olan HTC Fireball ismiyle piyasaya sürülebilir.

Söylentiler Incredible 3′ün 1.2GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 çipset, 1GB RAM, 8MP kamera, LED flaş, VGA çözünürlüklü ön kamera, 4G LTE iletişim teknolojisi, Super AMOLEDekran (qHD çözünürlüklü ve yaklaşık 4 inç büyüklüğünde olacağını düşünüyoruz.) ve Beats Audio ses teknolojisiyle geleceğini iddia ediyor.

HTC Desire S‘in halefi olarak görülen HTC Ville de benzer donanım özelliklerine sahip. Fakat görüntülerdeki prototipte 4 adet dokunmatik buton bulunuyor. Ville’in sızan son prototiplerinde Galaxy Nexus’un ekranındaki dolaşım çubuğuna benzer simgelerin kullanıldığı 3 buton vardı. Muhtemelen Incredible 3′ün son hali de 3 butonlu olacaktır.

2012′de daha az ama kaliteli akıllı telefon çıkaracağını açıklayan HTC, Ville, Incredible 3, Primo ile orta ve alt segment, Edge (Supreme) ve Zeta ile de üst segmentinde yer alacak olabilir. Tablet bilgisayarlar konusunda üreticinin önemli planları olduğunu biliyoruz, fakat şimdiye kadar herhangi bir sızıntı gerçekleşmedi. Tüketicilerin de merakla HTC’den daha geniş ekranlı modeller beklediğini tahmin ediyoruz.

HTC Incredible 3 olarak isimlendirdiğimiz bu akıllı telefonun 26 Şubat‘taki HTC’nin Mobil Dünya Kongresi 2012 basın duyurusunda ya da Mayıs‘ta düzenlenecek olan CTIA 2012 fuarında tanıtılabileceği söyleniyor. Orta, alt ve tablet modelleri MWC, üst düzey cihazlar ise geçen yıl olduğu gibi onlardan ayrı bir HTC etkinliğinde ya da CTIA 2012′de resmiyet kazanabilir. Yaklaşık iki hafta sonra Tayvanlı üreticinin biz tüketicilerin karşısına hangi modellerle çıkacağını göreceğiz.

HTC’nin yeni Incredible akıllı telefonunun internete sızan görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin!