İddia: Google Nexus 10 Tablet Tegra 3 CPU ve 299 $ Fiyat ile Sonbaharda Gelebilir!

Nexus 7 bu yıl sonuna kadar piyasadaki Google’nin tek tableti olmayacak. Görünüşe göre Nexus 10’da, Nexus 7’nin yanına geliyor. Daha önce Nexus 10 ile ilgili iddialar yayılmıştı. Oysa şimdi fiyatlandırma ve donanım özellikleri hakkında bilgiler var.

Nexus 10 tıpkı küçük kardeşi gibi Nvidia Tegra 3 dört çekirdekli işlemci olacak ve Android 4.1 Jelly Bean ile çalışacak. Nexus 10 sonbaharda karşımıza çıkabilir. (Kim bilir beklide aynı dönemde Google yeni akıllı telefonunu da tanıtır.)

Nexus 7 iki depolama kapasitesi ile karşımıza çıktı. Nexus 10 için bu kapasitelerin yanında microSD kart desteğine yer verir mi tam olarak bilinmiyor. Buradaki en önemli iddia ise Nexus 10 fiyatlandırması. 16 GB Nexus 10, Nexus 7’den sadece 50$ fazla olacak yani 299$’a satılacak. Bu fiyat yakın zamanda tanıtılacak olan iPad Mini yanında oldukça düşük kalacak. Aynı zamanda bu fiyat yeni iPad’ın 200$, iPad 2’nin ise hala 100$ altında.

Google’nin tablet pazarına hızlı bir giriş yaptığını biliyoruz. Nexus 7’nin yanına Nexus 10’da eklenince ve bir çok ülkede satışların başlamasıyla beraber yerini sağlamlaştıracaktır.

Google görünüşe göre Nexus 10 için hazırlıklara başlıyor. Tüm bunların yanında söylentiler mutlaka olacaktır. Resmi bilgiler elimize ulaştıkça buradan duyurmaya devam edeceğiz.