İddiaya Göre Galaxy Note III, Samsung’un İlk Plastik Ekranına Sahip Olacak!

SamMobile, daha önceden twitter.com/SamMobiles/status/324567875572621312 Twitter sayfaları üzerinde haberini verdikleri ve yeni nesil ekranların gelişini müjdeledikleri tweetlerinden sonra, şimdi de içerideki kaynakları aracılığıyla Samsung’un Galaxy Note III ile kullanıcılara ilk plastik OLED ekranını sunacağı bilgisini edindi. Samsung’un Galaxy Note III’ü IFA 2013’te duyurması ve cihazı piyasaya 4. çeyrekte sunmasu bekleniyor.

Andronova

Aşağıdaki tasarım resimlerinden anlayabileceğiniz üzere, yeni nesil ekran Note II’deki öncülünden daha ince olacak ve bu sayede batarya’ya daha çok yer bırakarak, daha kalın ve buna bağlı olarak daha yüksek kapasiteli bir bataryanın kullanılabilmesine imkan sağlayacak. Söylenene göre ekran bu sefer klasik RGB alt-piksel dizimine sahip olacak ve öncekine göre çok daha hafif olacak. Ekran tamamen plastik olduğundan ve hiç cam içermediğinden, kırılmasının inanılmaz derecede zor olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Şu anda konuyla ilgili olarak cevabı belirsizliğini koruyan iki adet soru işareti var: Ekranın çözünürlüğü ne olacak ve Samsung bu yeni nesil ekranı yüksek miktarlarda üretmeye hazır mı?


SamMobile’ın bu yeni nesil ekranla ilgili bilgiliri ortaya çıkartan içerideki kaynağının söylediğine göre, Samsung yeni ekran teknolojisini bu senenin sonuna doğru tanıtmak istiyor. Bu sebepten zamanların uyuşmasıyla bunun IFA’da tanıtılması beklenen Galaxy Note III ile olacağı tahmininde bulunursak çok da hatalı olmayız. Bu gelişmelerin biz teknoloji severleri heyecanlandıracağı açık. Düşünsenize; defalarca düşürseniz bile kırılmayan bir telefon ekranı!

Yeni teknoloji ile ilgili tüm teknik detaylara oled-a. org/news_details.cfm?ID=783 ulaşabilirsiniz.

Andronova