Lenovo’nun Dört Çekirdekli ve Ice Cream Sandwich Versiyonlu Android Tableti Yıl Sonunda Geliyor!

Çin merkezli Lenovo‘nun Android işletim sistemli yeni bir tablet bilgisayarı daha ortaya çıktı! İsmi henüz bilinmeyen bu tablet, yeni nesil cihazların nasıl donanımlara sahip olacağı konusunda bizlere fikir veriyor. ideaPad K1 ve LePad gibi ürünlerinin ardından çok daha iddialı bir modelle Lenovo’nun, tablet bilgisayar pazarında Microsoft‘un Windows 8‘ine yatırım yapmak yerine Android ile yoluna devam etmeye karar verdiğini görüyoruz.

Andronova

Yeni yılda gerek Apple gerekse Microsoft Windows cephesinde önemli gelişmeler yaşanacak. Apple, iPad serisini farklı ekran boyutlarındaki başka bir modelle çeşitlendirebilir, Microsoft ise; Windows 8′in popülaritesi sayesinde birçok üreticinin birincil tercihi olabilir. Fakat çeşitlilik konusundaki üstünlüğünü yitireceğini düşünmediğimiz Android platformu, aksine çok daha fazla üretici tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Kararını verdiğini düşündüğümüz önemli üreticilerden Lenovo, karşımıza deri bir kasaya sahip olan, 10.1 inç boyutundaki ekranın eşlik ettiği harika bir tablet bilgisayarla çıktı. Nvidia‘nin geçtiğimiz hafta resmen duyurduğu dört çekirdekli Tegra 3 çipsetinin 1.6GHz hızında işlemciler ihtiva eden T33 modelinden güç alan isimsiz tablet, yeni Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunu taşıyor.

Bu tableti önemli kılan özellik ise; taşıdığı RAM’ler. Belki de Dünyanın DDR3 1600 Mhz hızındaki bir RAM’e sahip ilk tablet bilgisayarı olan Lenovo’nın yeni tableti, Nvidia Tegra 3 çipsetinin öngördüğü en yüksek RAM miktarı olan 2GB DDR3 1600Mhz donanımıyla geliyor. Açıkça söylemek gerekirse, sahip olduğumuz bilgisayarlar da bile yer almayan bu RAM’ler, tablet teknolojilerinin başta Android olmak üzere Nvidia gibi yonga üreticilerinin katkılarıyla nasıl hızla geliştiğini gösteriyor.

Tam USB portuna ve arkada çözünürlüğü bilinmeyen LED Flaşlı bir kameraya sahip olan tablet, resimlere göre değerlendirecek olursak Lenovo’nun Ideapad K1 ve LePad modellerinden çok daha ince. Yaklaşık 8 – 9 mm kalınlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

Engadget tarafından özel olarak yayınlanan habere göre; Lenovo’nun resimlerdeki tableti yıl sonunda piyasaya çıkacak. ASUS Transformer Prime‘ın ardından dört çekirdekli ikinci tablet bilgisayarı üreten Lenovo’nun bu muhteşem cihazının detaylı görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Andronova