LG Optimus 2X için Android 2.3 Gingerbread Güncellemesi Yazın Geliyor!

Android işletim sistemli cihazlardaki versiyon karışıklığı sebebiyetiyle yeni versiyon öncesi bazı önlemler alan Google’ın çabaları sonuç vermeye başladı. Cihazların büyük bir çoğunluğu Android 2.2 Froyo işletim sistemine geçerken, üst seviye cihazlar için ise Gingerbread güncelleme haberleri yapılıyor.

Dünyanın ilk çift çekirdekli telefonu ve LG’nin 2011 yılı vizyonunu belirleyen stratejik bir cihaz olanOptimus 2X – P990, donanımsal olarak herkesi hayran bırakmış olsa da Android 2.2 Froyo versiyonu ile satışa çıkmasından dolayı çokça eleştirilmişti. Bu duruma kayıtsız kalmayan LG ise cihazın duyuruluşunun ardından Gingerbread güncellemesinin yakında geleceğinin müjdesini vermişti. Beklenene güncelleme haberi Danimarka’dan geldi!

LG Danimarka’ya gönderilen, Optimus 2X’in Gingerbread güncellemesi ile alakalı mesaja göre, LG Optimus 2X için Android 2.3 Gingerbreadgüncellemesi 2011 yılı Haziran – Temmuz aylarında dağıtılacak. Optimus 2X sahipleri için sevindirici olan bu haberin ardından, LG Danimarka ve İzlanda Pazarlama Müdürü Morten

Aagard tarafından yapılan bir açıklamada ise; Optimus 2X için Android 2.3 Gingerbread güncellemesinin 2011 yılı Mayıs ayı ortasında dağıtılacağını söylemişti.
Güncelleme tarihinin öne çekilmesi ile çifte mutluluk yaşayan kullanıcıların sevinci yapılan ikinci açıklama ile kursaklarında kaldı.

LG tarafından yapılan bu açıklamada; Morten Aagard’ın açıklamasındaki tarihi yanlış aktardığı, güncellemenin bu yaz dağıtılacağı söylendi.

Sonuçta LG Optimus 2X sahipleri en geç 2-3 ay içerisinde Android 2.3 Gingerbread versiyonu ile Froyo’da bile bizleri şaşırtmayı başaran LG’nin Kullanıcı Arayüzüne kavuşacaklar.
LG Optimus 2X – P990’ı 1275TL’ye Türkiye’de 2 yıl Garanti ve Taksit Seçenekleriyle Satın Almak için Tıklayın.
LG Optimus 2X İnceleme yazımız için ise buraya tıklayın.