LG Optimus 4X HD Haziran’da Geliyor! (İnceleme Görüntüleri ve Videolar)

LG Optimus 4X HD Haziran’da Geliyor! (İnceleme Görüntüleri ve Videolar)

Andronova

Mobil Dünya Kongresi‘ ni bekleyemeyip geçtiğimiz hafta yeni amiral gemisi Optimus 4X HD P880‘in resmi duyurusunu yapan LG, akıllı telefonunu Barcelona’daki standında katılımcıların kullanımına sundu. Çok sayıda inceleme videosu ve görüntü yayınlandı, bu medyaların baharda yeni bir telefon almayı düşünen tüketicilerin karar vermesinde büyük rolü olacağını düşünüyoruz.

LG Optimus 4X HD incelene dursun, İngiliz alışveriş sitesi Clove, İngiltere’de ön siparişlerin alımına bugün başladığını açıkladı. 380£ – 1060 TL KDV’siz, 456£ – 1273 TL %20 KDV’li fiyat etiketi ile satılan P880, Haziran ayında dağıtılmaya başlayacak.

HTC’nin One serisi, ASUS PadFone, Sony Xperia NXT serisi rakipleri ile karşılaştırdığımızda oldukça geç piyasaya sürüleceğini gördüğümüz Optimus 4X HD’nin buna rağmen beklenmesi gerektğini savunuyoruz.

Geçen yıl dünyanın çift çekirdekli ilk akıllı telefonu ünvanıyla çıkış yapan Optimus 2X ürünü performansta başarılı, fakat tasarım yönünden bizlerin gözünde bir takım eksiklikler içeriyordu. Geçmişteki tecrübelerine göre, Güney Koreli üreticiden pek fazla birşey beklemeyen teknoloji dünyası, LG mühendislerinin PRADA ile birlikte ortaya koydukları tasarımla şaşkınlığa uğradı.

2140 mAh’lik bir pili yaklaşık 1500 mAh büyüklüğünde üretip 8.9 mm kalınlığa sığdırmayı başaran LG, cihazı inceleyen fuar katılımcılarından da olumlu eleştiriler alıyor. Böylesine büyük bir pil, NVIDIA Tegra 3 dört çekirdekli çipseti, düşük güç tüketimli beşinci çekirdek ve aynı türdeki rakip ekranlardan çok daha az enerji tüketip daha fazla parlaklık vaad eden 4.7 inçlik 1280 x 720 piksel True HD IPS LCD ekran sayesinde Optimus 4X HD’nin pil ömrü sorunu yaşatmayacağı tahmin ediliyor.

Yüksek izleme açısı ve canlı renkler sunan True HD IPS ekranın Samsung’un Super AMOLED Plus ekranını tahtından edebileceği bile söyleniyor. Fakat OLED panellerin LCD türüyle karşılaştırılmasından taraf değilim. OLED’in tartışmasız en gerçekçi görüntüyü sunduğunu düşünüyorum. Buna rağmen LG’nin True HD ekranından oldukça etkilendiğimi belirteyim.

8MP BSI sensörlü arka, 1.3MP ön kamera, daha iyi görüntü elde edilmesini sağlayan yeni grafik çipi, 16GB Dahili hafıza, microSD kart slotu, Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve bazı zenginleştirmeler sunan LG arayüzünün eşlik ettiği akıllı telefonun hızı, performansı, ekran kalitesi ve diğer detaylarına aşağıda sizler için seçtiğimiz inceleme ve tanıtım görüntülerinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: Clove

Andronova