LG Optimus G2’nin 1.9GHz Hızındaki Dört Çekirdekli İşlemciyle Sonbaharda Çıkacağı Söyleniyor!

LG’nin yeni nesil Optimus G2 telefonunu sonbaharda çıkartacağını belirten yeni iddialar ortaya çıktı. Söylenene göre yeni model, önceki telefonun çıkışının 1. yıldönümü civarında piyasaya sürülecek. Önceki iddialar LG’nin telefonu geçen haftaki CES’te duyuracağını söylüyordu fakat şu anki tabloya baktığımızda duyurunun artık Şubat’taki MWC’ye kaldığını görüyoruz.

Şimdiye kadar LG Optimus G2’nin üzerinde çalışıldığını kanıtlayan birden fazla sızıntı ve benchmark raporu görmüş durumdayız, o yüzden telefonun çıkmasının sadece bir zaman meselesi olduğu kesin. Raporların birbiriyle çeliştiği noktaysa ekran büyüklüğü. Önceki iki sızıntı 5 inçlik 1920 x 1080p bir ekran göstermişti, fakat sonradan çıkan sızıntı bu boyutun 5.5 inç olduğunu gösteriyordu.

CNET’ten gelen yeni raporlarsa Optimus G2’nin sonbaharda 5 inçlik bir ekranla geleceğini söylüyor. İlk Optimus G, Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisiyle çıkan ilk telefondu. Şimdiyse G2’nin Qualcomm’un CES’te açığa çıkarttığı Snapdragon 600 serisi işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Bu dört çekirdekli işlemci 1.9GHz hızına kadar çıkabiliyor ve öncekine göre %40 daha yüksek performansla %30 daha iyi pil ömrü sunabiliyor.

Qualcomm aynı zamanda 2.3 GHz hıza çıkabilen Snapdragon 800 serisi işlemcilerini de duyurarak 3. çeyrekte çıkacağını belirtmişti. Bu yüzden LG’nin 600’ü kullanmak yerine mümkün olan en iyiyi kullanmak için biraz bekleme ihtimali de var. İşte burada CNET’ten gelen diğer dedikodular devreye giriyor. Dediklerine göre LG Android 4.1 Jelly Bean’li bir Optimus G2 çıkartmak yerine 5.5 inç ekranlı “yedek” bir cihaz çıkartarak Samsung’dan önce o dönem içerisindeki üst seviye cihazını çıkartmış olacak.

Böylelikle piyasayı oyalayarak G2’yi çıkartmayı erteleyebilecekler ve bunun sayesinde G2 hem en yeni Snapdragon işlemciye, hem de Android 5.0 Key Lime Pie’a sahip olacak. Eğer bu iddialar doğruysa LG’nin önümüzdeki ay Barselona’da çok iyi cihazlar tanıtmasını bekleyebilir ve güç timsali cihazlarla dolu bir yaz-sonbahar dönemi için sabırsızlanabiliriz.

Kaynak: Android Community