LG’nin Yeni Süper Telefonu LS970 Sızdı: 1.5GHz Dört Çekirdekli Snapdragon S4, 13MP Kamera, 2GB RAM!

LG‘nin birkaç gün önce internete sızan Sprint operatörlü LS970 akıllı telefonuna ait yeni detaylar gün yüzüne çıktı. BriefMobile sitesi tarafından gerçekleştirilen sızıntıda, cihazın prototipine ait yukarıdaki görüntü de ortaya çıktı.

Güney Koreli üreticinin yeni süper telefonu firma içerisinde LG G olarak biliniyor, fakat piyasaya LG Eclipse 4G LTE adıyla sunulabilir. LS970 kod adı ürünün Amerikan Sprint operatörü tarafından sağlanacağını gösteriyor. Fakat benzer özelliklerdeki küresel modelin satışa çıkacağından eminiz.

Cihaza Qualcomm’un modemsiz APQ8064 çipseti eşlik ediyor. Düşük güç tüketimli 28nm mimarisinin kullanıldığı 1.5GHz hızında dört yeni nesil Krait işlemci ve konsol kalitesini yakalayacağı iddia edilen Adreno 320 GPU sayesinde LG LS970’in satışa sunulduğu dönemde sahip olabileceği en güçlü yongayı taşıyacağını söyleyebiliriz.

4.67 inç WXGA (1280 x 768 piksel) IPS LCD ekran, 13MP arka, 1.3MP ön kamera, 16GB dahili hafıza ve 2GB RAM‘in yer aldığı 142 gram ağırlığındaki Eclipse’e 2100mAh’lik bir pil güç verecek. Üstelik sadece 8.6mm kalınlığında olacak. Sprint operatörünün 4G LTE hizmetinden yararlanılabilmesi adına Qualcomm’un MDM9615 modemiyle donatılacak.

ARM Cortex-A15 mimarisinden esinlenerek geliştirilen Krait işlemcileriyle piyasadaki Tegra, Exynos gibi güçlü rakiplerini geride bırakacak olan LG Eclipse’in 2012 dördüncü çeyreğinde tüketiciyle buluşacağı belirtildi. Bu yıl tanıtılan Android‘li diğer Optimus modellerine benzer bir tasarım kullanılabilir.

Şimdilik LG LS970 hakkında bildiklerimiz bu kadarla sınırlı. Umarız yakın zamanda daha kuvvetli deliller ortaya çıkar ve cihazın varlığı kesinleşir. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!