Motorola’nın “X Phone” Telefonu Doğrulandı!

Geride bıraktığımız yılın son dönemlerinde Motorola’nın “X Phone” ve “X Tablet” adında (resmi isimleri henüz doğrulanmamış) iki ürünü hazırladığı iddia edilmişti. Google’un bu noktada resmi herhangi bir açıklaması bulunmazken; şirket yetkililerinden yeni dönemde oluşturmak istedikleri telefonlara ait ipuçları da gelmişti.

Andronova

Razr serisinde pil konusu büyük oranda çözen Motorola, yeni nesil telefonlarında yine bu noktaya ağırlık verecek ve günlük kullanımda pil bitme sorunu çözmek istiyor. Bunun yanı sıra akıllı telefonlarda sağlam bir kasa yapısı sunulacak olması nihai hedefler arasında yer alıyor.

Teknik özellikleri ve tasarım çizgileri sır gibi saklanan telefon hakkında ilk defa somut bir gelişme yaşandı. Motorola Mobilite tarafından insan kaynakları bölümünde yayınlanan bir iş listesinde, “X Phone projesi üzerinde doğrudan çalışmak için Ürün Yönetimi Kıdemli Müdürü aranıyor” şeklinde bir ilan yayınlandı.

Google’ın bahsi geçen telefona fazlayla önem verdiği ve kayda değer satışlar gerçekleştirmek istediği bilinen bir gerçek. Hatta yetkililer bu noktada Samsung’un izlemiş olduğu pazarlama stratejisini, Motorola bölümüne örnek göstermişti. Mayıs ayında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde telefonun yeni Android sürümü ile resmiyet kazanması bekleniyor. Teknik detaylar noktasında gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Droidlife.com’un telefon hakkında iddia ettiği bilgileri sizlerle paylaşacak olursak;

-Telefon mayıs ayında gerçekleşecek etkinlikte ilan edilecek.

-Telefonun satışı ise 8 Temmuz’da başlayacak. (tarih değişiklik gösterebilir)

-Tüm operatörler telefonun satışını gerçekleştirecek.

-Verizon telefonu sözleşmeli 299$’dan satışa sunacak.

-Sözleşme fiyatı paralelinde Play Store üzerinden satışa sunulacak.

-Verizon tarafından satışa sunulan telefonda Bootloader kilidini açmak için 15$ ücret alınacak.

– Play Store ücretine bu kilit ücreti dahil olacak.

kaynak: phandroid

Andronova