Panasonic ELUGA ve Power Android Telefonlar Türkiye

Panasonic ELUGA ve ELUGA Power Android Telefonları Türkiye’ye Gelecek!

Aralık 2005’te Asya hariç diğer tüm bölgelerdeki mobil pazar faaliyetlerinden çekilen Japon Panasonic, Android ekosistemine su geçirmez, 7.8mm kalınlık ELUGA telefonuyla giriş yaparak Avrupa’da tekrar satışa başlayacağın müjdelemişti. Yaklaşık iki yıl önce Panasonic Türkiye adıyla ülkemizdeki ilk resmi ofisini açan üretici, bizlere en iyi hizmeti verebilmek için önümüzdeki dönemlerde çalışmalarda bulunacak.

Panasonic Türkiye’nin Müdürlüğünü üstlenen Ahmet Telatar, Japon devinin telefon konusundaki planlarından şöyle bahsetti. “2013’e kadar Panasonic’in akıllı telefonu ELUGA başta olmak üzere bütün ürünlerini Türkiye’ye getireceğiz.” 4.3 inç qHD çözünürlüklü OLED ekran, 1GHz çift çekirdekli Texas Instruments OMAP4430 çipset, 1GB RAM, 8GB dahili hafıza, Android 2.3 Gingerbread ve 1150 mAh pil özelliklerinin eşlik ettiği ELUGA, Panasonic’in ilk Android telefonu.

Telatar’ın açıklamasına göre; Panasonic’in ELUGA dahil olmak üzere bütün ürünleri Türkiye pazarına da sunulacak. Muhtemelen bugün, Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2012’deki basın duyurusunda resmiyet kazanan ELUGA Power modeli de ülkemizin teknoloji mağazalarındaki yerini alacak. Hatta önümüzdeki yıl açılacak olan resmi Panasonic mağazalarından direk satış gerçekleştirilecek.

ELUGA ve ELUGA Power ile Avrupa’yı hedef alan Panasonic yeni Android akıllı telefonunda, 1.5GHz hızında Qualcomm Snapdragon S4 MSM8270 çipset, 5.0 inç büyüklüğünde HD (1280 x 720 piksel) çözünürlüklü LCD ekran, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi versiyonu, Full HD 1080p desteği ve kablosuz ödeme yapıp, veri transferi gerçekleştirebileceğiniz NFC teknolojisine yer vermiş.

Panasonic ELUGA Power’ın sahip olduğu diğer özellikler şöyle;

– 136 x 70 x 9.6mm ölçüleri ve 133 gram ağırlık

– 8GB Dahili Hafıza ve 32GB’a kadar microSD desteği

– 8MP, 8x dijital yakınlaştırmalı kamera

– Ön kamera

– Siyah renk

– 1800 mAh Standart Pil

Süper hızlı şarj özelliğini beraberinde getiren ELUGa Power, %10 şarjdan %50’ye yarım saat, %80’e ise yaklaşık bir saatte ulaşabiliyor. Qualcomm’un yeni çipseti, 5 inçlik büyük bir ekranı ve NFC gibi teknolojileri barındıran bir telefonu sadece 9.6mm kalınlıkta tasarlamayı başaran Panasonic’in yeni telefonunun 1 metre derinlik ile yarım saate kadar su ve toz geçirmez olduğunu ekleyelim.

HTC, LG, Motorola, Samsung ve Sony’nin yılların verdiği tecrübeleriyle ürettiği akıllı telefonlardan sonra Panasonic’in kabul görmesi için çalışmalarını sürdürmesi gerektiğini düşünüyoruz. Nisan’da Avrupa’da tüketicinin beğenisine sunulacak olan ELUGA’lar, takip eden aylarda ülkemize giriş yapacak. Henüz fiyat konusunda bir bilgi verilmedi.

Güncelleme: Clove Tech alışveriş sitesi Panasonic ELUGA Power modelini 399£ – 1117 TL KDV’siz fiyatla ön siparişe açtı. Nisan ayı sonunda dağıtılacak.

Panasonic ELUGA Power’ın detaylı görüntü ve videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri