Paranoid Android Ekibinin Son Yeniliği “HALO” Adlı Bildirim Baloncuğu Oldu

Android ekosisteminin en özgün ve işlev yazılımlarını oluşturmayı başaran Paranoid Android ekibi bir süre önce çoklu pencere desteğini Nexus 4 ve Nexus 7 modellerine entegre etmeyi başarmıştı. Ekip söz konusu özelliği Youtube’da yayınladıkları bir video ile gösterirken,  şimdilerde ise yine dikkat çeken bir detay yazılımlara eklenmiş durumda.

Ekibin son olarak karşımıza çıkardığı yenilik HALO adlı Pop-up bildirim baloncuğu oldu. Bildirimlerin anında görünmesini sağlayan, sürekli ana ekranda bulunan HALO adlı baloncuklar zekice bir gelişme olsa gerek.

Facebook Home’da da benzer bir yenilik yer bulmuş ve muhtemelen geliştiriciler buradan ilham alarak söz konusu yeniliği saf Android yazılımlara sundu. Facebook Home’un aksine HALO adlı baloncuklar daha kapsamlı ve hemen hemen her uygulamada kullanılabilmekte.

Telefonumuza gelen iletilerin tümünü kaydeden uygulama sayesinde kaçırdığımız bir mail, cevapsız çağrı ya da mesaj olmayacaktır. Yazılımın henüz Alpha aşamasında olduğunu hatırlatalım ve kısa süre içerisinde stabil sürümün yer bulduğu yazılımların yayınlanması bekleniyor.

müşteri hizmetleri